Najbardziej instagramowe miejsca na świecie
Fot. Adobe Stock
Podróże 2022

Podróże 2022: Poznaj najbardziej instagramowe miejsca na świecie

Fotografie wykonane właśnie tam, będą absolutnie obłędne

Aleksandra Frankowska 29 lipca 2022 14:27
Najbardziej instagramowe miejsca na świecie
Fot. Adobe Stock

Wakacje to idealny czas… na idealne zdjęcia na Instagram. A gdzie miałby być robione, jeśli nie podczas niesamowitych podróży? Magazyn Big 7 Travel stworzył listę najbardziej instragramowych miejsc na świecie na rok 2022 i musimy przyznać, że lepiej byśmy nie wybrali. Zdjęcia zachwycają nie tylko architekturą, kolorami, ale również niesamowitą naturą, która zapiera dech w piersiach. Zacznijmy więc od ostatniego miejsca, by dowiedzieć się, które stało się numerem jeden.

ZOBACZ TEŻ: Połącz zwiedzanie Berlina z zakupami w sklepach vintage!

Miejsce 10: Zatoka Ha Long, Wietnam

Tysiące wznoszących się ku niebu skał, wprost z wody, porośniętych niesamowitym lasem deszczowym. Wyglądają tak majestatycznie zarówno na zdjęciach, jak i na żywo. To jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie i dom dla 32 gatunków ssaków. Można tu spotkać również langura złotogłowego, najbardziej zagrożonego naczelnika na świecie. Mieliście okazję zobaczyć to miejsce na żywo?

Ha Long
Fot. Adobe Stock

Miejsce 9: Lizbona, Portugalia

Cudowne kolory domów, w tle muzyka fado, żółte tramwaje – czego chcieć więcej? No może kieliszek Porto i do tego pastel de nata. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic świata, a mamy to szczęście, że możemy do niej dotrzeć w 4 godziny samolotem. Może warto wybrać ją, jako wakacyjną destynację?

Lizbona
Fot. Adobe Stock

Miejsce 8: Chicago, Illinois, USA

Umówmy się, tutaj nie da się zrobić złego zdjęcia. Niesamowita architektura miasta sprawia, że za każdym rogiem kryje się coś pięknego. To tutaj rzeka zmienia kolor na zielono w Dzień Świętego Patryka. Wietrzne Miasto ma wiele do zaoferowania, a przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki.

Chicago
Fot. Adobe Stock

Miejsce 7: Wybrzeże Amalfi, Włochy

Stolica cytryn i limoncello, uginająca się pod krzewami i drzewami pełnymi owoców to raj dla oka. Przepiękne domy umieszczone na stromych zboczach tuż nad wodą. Mnogość kolorowej architektury, a do tego cudowne plaże i porty sprawiają, że zdjęcia wyglądają tutaj niczym z bajki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: City break: Odkryj Barcelonę śladami Anny Lewandowskiej 

Amalfi
Fot. Adobe Stock

Miejsce 6: Banff, Kanada

Kanadyjskie Góry Skaliste to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Park Narodowy Banff to przede wszystkim bogata roślinność i klimat, jakiego nie można doświadczyć w żadnym innym miejscu na ziemi. Turkusowe baseny i gorące źródła to miejsce idealne jako tło fotograficzne.

Banff
Fot. Adobe Stock

Miejsce 5: Nowy Jork, USA

Czy opis jest tutaj konieczny? Stolica świata. Miasto, w którym różnorodność jest absolutnie wszędzie. Tydzień to za mało, aby zobaczyć je w całej okazałości. Ba! Chyba nawet miesiąc nie wystarczy, bo Nowy Jork to miasto, które można odkrywać i odkrywać, bez końca. Punkty must see to oczywiście Central Park, Most Brooklyński, Statua Wolności oraz Empire State Building.

Nowy Jork
Fot. Adobe Stock

Miejsce 4: Tokio, Japonia

Najpiękniejszy okres, kiedy należy odwiedzić Japonię, to czas kwitnącej wiśni. Aleje wyglądają wówczas jak z bajki, ale wszelkie ogrody japońskie, dzieła sztuki i orientalny klimat potrafią zachwycić. Zupełnie inna kultura sprawia, że możemy poczuć się bardzo egzotycznie. A zdjęcia? Chyba mówią same za siebie.

Tokio
Fot. Adobe Stock

Miejsce 3: Oahu, Hawaje, USA

Natura miała tutaj spore pole do popisu. Niesamowite palmy, góry, zachody słońca o kolorach, jakich dotąd nie znaliśmy. To prawdziwy raj dla surferów, ale i miłośników przyrody. Dla fotografów to miejsce, gdzie przyda się kilka kart pamięci do aparatu.

Oahu
Fot. Adobe Stock

Miejsce 2: Boracay, Filipiny

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wysp Filipin, racząca turystów magicznymi zachodami słońca oraz świetnymi miejscami do uprawiania sportów wodnych. Bujna, egzotyczna roślinność i soczyste kokosy prosto z majestatycznych palm sprawiają, że chciałby się tu zostać na zawsze. Lazurowa woda i biały piasek to doskonałe tło do zdjęć.

Boracay
Fot. Adobe Stock

Miejsce 1: Singapur

Dotarliśmy do miejsca numer jeden, które zajął… Singapur. Jedna z najnowocześniejszych metropolii świata, zachwycająca architekturą i centrami sztuki azjatyckiej. To miejsce dla koneserów i wielbicieli połączeń współczesności z przeszłością. Zdjęcia, które powstają tutaj są absolutnie niesamowite.

Singapur
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.