Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Jedyny taki okaz pingwina i można go zobaczyć TYLKO w Polsce!

Jest już o nim głośno na całym świecie!

Redakcja VIVA! 26 marca 2019 15:30
Fot. STOCK ADOBE

Kilka miesięcy temu, a dokładnie 12 grudnia 2018 roku na świat w gdańskim zoo urodził się pingwin jedyny w swoim rodzaju. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a piszą o nim media takie jak Washington Post oraz Fox News. Co jest w nim tak wyjątkowego? Koniecznie czytajcie dalej!

Jedyny w swoim rodzaju pingwin w gdańskim zoo

Popularny pingwin wywodzi się z gatunku przylądowego, które charakteryzują się czarno-białym umaszczeniem, jednak nie w tym przypadku! Nowo narodzony okaz jest albinosem. Taka sytuacja wcześniej wydarzyła się tylko raz 2002 roku i miało to miejsce w Bristolu. Pingwina albinosa można zobaczyć w gdańskim zoo!

Pingwin albinos - czy będzie miał łatwo?

Obecnie zwierzę przebywa wyłącznie w towarzystwie swoich rodziców oraz kilku innych pingwinów, które nie są agresywne. Przez swoją wyjątkowa cechę w wyglądzie inne osobniki mogą mieć problem z jego tolerowaniem. Jednak na brak zainteresowania z pewnością nie będzie mógł narzekać, zapewne przyciągnie masę turystów z całego świata! 

Fot. INSTAGRAM @zoogdansk

Fot. INSTAGRAM @zoogdansk

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.