Papugi wyrzucone z zoo za przeklenstwa
Fot. Canva
O tym się mówi!

Papugi usunięte z ZOO w Wielkiej Brytanii za przekleństwa!

Gadające ptaki gorszyły odwiedzających!

Aleksandra Frankowska 30 września 2020 19:15
Papugi wyrzucone z zoo za przeklenstwa
Fot. Canva

W Wielkiej Brytanii doszło do niezwykłego zdarzenia. 5 papug afrykańskich z ZOO w Lincolnshire Wildlife Park zostało usuniętych z ogrodu zoologicznego po tym, jak nauczyły się przekleństw. Obelgi ptaki rzucały w stronę zwiedzających i swoich opiekunów. Chociaż ich zachowanie wzbudzało raczej śmiech, dyrekcja zdecydowała się na usunięcie zwierząt z miejsca publicznego.

Przeklinające papugi w brytyjskim ZOO

Zwierzęta trafiły do Lincolnshire w połowie sierpnia i początkowo musiały przejść kwarantannę. Zamknięte w izolacji podsłuchiwały odwiedzających je pracowników, którzy, jak się okazało, nie używali tylko kulturalnych słów. Papugi w tajemnicy przed ludźmi wykorzystały okres zamknięcia na intensywną edukację. Nauczyły się bowiem przeklinać!

Papugi wyrzucone z zoo za przeklenstwa
Fot. Canva

Papugi obrażały odwiedzających ZOO turystów

Kiedy zwierzęta umieszczone zostały na terenie ZOO, nie powstrzymały się przed rzucaniem obelg w stronę turystów, nawet dzieci. Dyrektor tamtejszego ZOO w wywiadzie podkreślił, że przeklinające papugi są częstym problemem ogrodów zoologicznych.

Raz na jakiś czas zdarza się jakaś, która przeklina, ale zawsze nas to bawi. Brzmi to dość komicznie.

Coraz gorsze wiązanki przekleństw papug z Wielkiej Brytanii

Ponieważ nauka mówienia u papug polega na ciągłym powtarzaniu, nie trudno się domyślić, że przebywające wspólnie ptaki, zaczęły się nawzajem nakręcać. Kiedy jedna rzucała przekleństwo, inna jej odpowiadała. Zaczęły powstawać więc niesamowite wiązanki niekulturalnych słów, które wywoływały salwy śmiechu u pracowników i zwiedzających.

Ze względu na to, że ogród zoologiczny jest często odwiedzany przez dzieci, dyrektor postanowił usunąć ptaki z tego miejsca. Teraz żyją w ośrodku, gdzie na wolności z innymi papugami będą uczyły się wydawać dźwięki charakterystyczne dla ptaków. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.