Xymena Borowiecka 24 listopada 2017 13:00
1/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
1/6

Ta tradycja sięga tysięcy lat. Choinkę znajdziemy prawie w każdym domu, gdzie obchodzi się święta Bożego Narodzenia. Zanim jednak pobiegniecie po nią na targ czy jarmark, zainspirujcie się tymi, które są uznane za najpiękniejsze na świecie. Zobaczcie nietypowe, największe i najdroższe drzewka z Nowego Jorku, Paryża czy Sydney. Przed wami nietypowa podróż dookoła świata!
 

POLECAMY: Planujesz święta poza domem? Oto 7 najciekawszych miejsc w Polsce i Europie, do których warto pojechać!


Krótka historia choinki

Tradycja choinek narodziła się w Alzacji, gdzie wstawiano drzewka i ubierano je ozdobami z papieru i jabłkami (nawiązanie do rajskiego drzewa). Jako ozdoba bożonarodzeniowa, zaistniała w XVI wieku. Początkowo, choinki pojawiały się w domach arystokratów, którzy więcej podróżowali, a co za tym idzie  - propagowali poznane poza granicami swoich krajów zwyczaje. Jednak dopiero w XIX wieku, popularny dziś symbol Bożego Narodzenia, został rozpowszechniony w Anglii i Francji, a później w krajach Europy Południowej. Do Polski przenieśli ją niemieccy protestanci na przełomie XVIII i XIX wieku. Obecnie, w wielu kulturach drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia i odradzania się, trwania i płodności.
 


Choinki, goszczą nie tylko w domach, ale również na głównych placach miast, w galeriach handlowych czy muzeach. Przez lata, zmieniły się ich dekoracje oraz oświetlenie.


W galerii, znajdziecie najpiękniejsze choinki w tym roku. Sprawdźcie koniecznie, gdzie pojechać by je zobaczyć! 
 

Zobacz także: Zobacz, jak seniorka roku Kardashianów udekorowała dom na święta. Te wnętrza robią wrażenie!

2/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
2/6

Najbardziej znana choinka świata - Rockefeller Center, Nowy Jork


Oświetlona przez 45 tysięcy lampek, znajduje się oczywiście w Nowym Jorku, przed Rockefeller Center. Tradycja głosi, że drzewko wybierane jest tuż po święcie Dziękczynienia, a jego uroczyste rozświetlenie odbywa się w pierwszym tygodniu grudnia. Ceremonię włączenia lampek transmituje się telewizji. W wydarzeniu bierze udział sam burmistrz Nowego Jorku.  Co ciekawe, wyjątkowa choinka nie ma na sobie ani bombek ani łańcuchów, tuż pod nią znajduje się ogromne lodowisko. Jej szczyt przyozdabia 250-kilogramowa gwiazda z kryształów Swarovskiego.


Zobacz także: Wiedeń, Monachium czy... Wrocław? Oto najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie!

3/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
3/6

Paryska choinka w Lafayette 

Największa choinka w Paryżu, znajduje się zawsze w Galerii Lafayette. Co roku o jej wygląd dba inna firma. Tegoroczne drzewko jest naprawdę spektakularne. Zostało otoczone tysiącami balonów i gigantycznymi cukierkami, wykonanymi z folii. 


Choinka została wystawiona już 9 listopada. Z galerii zniknie dopiero w drugiej połowie stycznia. 
 

Zobacz także: Uniwersalny prezent dla każdej kobiety? Zestaw kosmetyków! Podpowiadamy, które warto kupić!

4/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
4/6

Choinka na dworcu w Zurychu - niezwykłe dzieło Swarovskiego


Co roku, na głównej stacji kolejowej w Zurychu, odbywa się jeden z największych europejskich jarmarków świątecznych. Znajduje się tutaj ponad 50-metrowa choinka, ozdobiona tysiącami kryształków Swarovskiego. Niezwykłe drzewko, ustawione jest w sercu hali, a pod nim znajdują się przepiękne, misternie wykonane figurki - m.in. łabędzie i baletnice. 


Choinka błyszczy kolorami tęczy, gdy światło odbija się w kryształach.


Zobacz także: Wybraliśmy 10 najlepszych prezentów świątecznych dla najmłodszych fashionistek!

5/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
5/6

Sydney - święta w operze
 

Co roku, w głównym hallu opery w Sydney staje ogromna, żywa choinka, darowana przez tamtejszy Związek Leśnictwa. Wystawiona zostaje na początku listopada, a na jej szczycie znajduje się gigantyczna gwiazda. Tysiące światełek i białe ozdoby, idealnie pasują do czerwonych wnętrz.
 

POLECAMY: Szukasz pomysłu na świąteczne wypieki? Oto świąteczne kulki mocy Ani Lewandowskiej i inne ciekawe inspiracje gwiazd!

6/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
6/6

Choinka-instalacja na Piazza Castello w Turynie


Włosi, w tym roku postawili na nowoczesną odsłonę świątecznego drzewka. Na zabytkowym placu Piazza Castello w Turynie stanęła choinka, która swoim kształtem przypomina artystyczną instalację. Składa się z kilkuset tysięcy światełek, które tworzą niezwykłe ornamenty.


Polecamy: 16 książek o kuchni i gotowaniu, które warto podarować na gwiazdkowy prezent!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.