Haier
Fot. Haier
O tym się mówi!

Lodówka z komorą próżniową – 8 razy dłuższa świeżość żywności!

Niesamowity produkt firmy Haier!

Aleksandra Frankowska 19 maja 2021 12:10
Haier
Fot. Haier

Unikalne i innowacyjne rozwiązania w branży AGD to specjalność firmy Haier. Jej najnowszy produkt to inteligentna lodówka klasy premium z serii F+ HFF-750CGBJ. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim aż 5-drzwiowa konstrukcja i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla żywności, którą można w niej przechowywać. Absolutnym fenomenem jest szuflada próżniowa Antioxidant Zone, sprawiająca, że produkty spożywcze w niej przechowywane pozostają świeże do 8 razy dłużej.

Haier
Fot. Haier

Przechowywanie próżniowe – lepszy smak i dłuższa świeżość produktów

Przechowywanie próżniowe – lepszy smak i dłuższa świeżość produktów

Czy to możliwe, aby produkty spożywcze wydłużyły czas swojej przydatności i nie traciły tym samym wartości odżywczych? Owszem – jednym z czynników, który sprawia, że psują się one szybciej jest nadmiar tlenu. Jego obecność powoduje wiele niekorzystnych zmian: autooksydację tłuszczów (czyli jełczenie), zmianę zapachu i smaku, utlenianie witaminy C i E, beta-karotenu oraz niektórych aminokwasów, a także rozwój pleśni. Aby temu zapobiec, zaczęto stosować próżniowe pakowanie, które dzięki hermetycznym opakowaniom (pudełkom, woreczkom) sprawia, że do jedzenia nie przedostają się bakterie i tlen. Można w ten sposób przechowywać dosłownie wszystko – owoce, warzywa, mięsa, sery czy gotowe potrawy.

Innowacyjna chłodziarko-zamrażarka Haier z serii F+ HFF-750CGBJ posiada specjalną szufladę próżniową Antioxidant Zone, której zadaniem jest przedłużenie świeżości produktów spożywczych aż do 8 razy. Specjalna pompa próżniowa usuwa z niej powietrze, a dedykowany filtr ogranicza ekspozycję produktów w niej umieszczonych na tlen.

Haier
Fot. Haier

Nowoczesna technologia - wykorzystanie w lodówce

Produkt firmy Haier wyposażony został także w system antybakteryjny ABT. Dzięki wykorzystaniu światła ultrafioletowego oraz dwutlenku tytanu usuwa aż 99,9% baterii z wnętrza urządzenia. Lodówka odznacza się również wyjątkowym designem, a co najważniejsze – pozwala zaoszczędzić nawet do 30% opłat za energię elektryczną. Wszystko to możliwe jest dzięki nowoczesnej technologii i ergonomicznym szufladom, które zapobiegają wydostawaniu się z nich zimnego powietrza. Sprzęt pracuje cicho i wydajnie. Cyfrowy wyświetlacz sprawia, że można obsługiwać ją w prosty i intuicyjny sposób, kontrolując jednocześnie temperaturę oraz inne parametry. Ma on również czujniki obecności człowieka, które sprawiają, że podczas podchodzenia do lodówki, podświetla się panel sterowania. 

Haier
Fot. Haier

Haier
Fot. Haier

Haier
Fot. Haier

Haier
Fot. Haier

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.