Haier
Fot. Haier
O tym się mówi!

Lodówka z komorą próżniową – 8 razy dłuższa świeżość żywności!

Niesamowity produkt firmy Haier!

Aleksandra Frankowska 19 maja 2021 12:10
Haier
Fot. Haier

Unikalne i innowacyjne rozwiązania w branży AGD to specjalność firmy Haier. Jej najnowszy produkt to inteligentna lodówka klasy premium z serii F+ HFF-750CGBJ. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim aż 5-drzwiowa konstrukcja i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla żywności, którą można w niej przechowywać. Absolutnym fenomenem jest szuflada próżniowa Antioxidant Zone, sprawiająca, że produkty spożywcze w niej przechowywane pozostają świeże do 8 razy dłużej.

Haier
Fot. Haier

Przechowywanie próżniowe – lepszy smak i dłuższa świeżość produktów

Przechowywanie próżniowe – lepszy smak i dłuższa świeżość produktów

Czy to możliwe, aby produkty spożywcze wydłużyły czas swojej przydatności i nie traciły tym samym wartości odżywczych? Owszem – jednym z czynników, który sprawia, że psują się one szybciej jest nadmiar tlenu. Jego obecność powoduje wiele niekorzystnych zmian: autooksydację tłuszczów (czyli jełczenie), zmianę zapachu i smaku, utlenianie witaminy C i E, beta-karotenu oraz niektórych aminokwasów, a także rozwój pleśni. Aby temu zapobiec, zaczęto stosować próżniowe pakowanie, które dzięki hermetycznym opakowaniom (pudełkom, woreczkom) sprawia, że do jedzenia nie przedostają się bakterie i tlen. Można w ten sposób przechowywać dosłownie wszystko – owoce, warzywa, mięsa, sery czy gotowe potrawy.

Innowacyjna chłodziarko-zamrażarka Haier z serii F+ HFF-750CGBJ posiada specjalną szufladę próżniową Antioxidant Zone, której zadaniem jest przedłużenie świeżości produktów spożywczych aż do 8 razy. Specjalna pompa próżniowa usuwa z niej powietrze, a dedykowany filtr ogranicza ekspozycję produktów w niej umieszczonych na tlen.

Haier
Fot. Haier

Nowoczesna technologia - wykorzystanie w lodówce

Produkt firmy Haier wyposażony został także w system antybakteryjny ABT. Dzięki wykorzystaniu światła ultrafioletowego oraz dwutlenku tytanu usuwa aż 99,9% baterii z wnętrza urządzenia. Lodówka odznacza się również wyjątkowym designem, a co najważniejsze – pozwala zaoszczędzić nawet do 30% opłat za energię elektryczną. Wszystko to możliwe jest dzięki nowoczesnej technologii i ergonomicznym szufladom, które zapobiegają wydostawaniu się z nich zimnego powietrza. Sprzęt pracuje cicho i wydajnie. Cyfrowy wyświetlacz sprawia, że można obsługiwać ją w prosty i intuicyjny sposób, kontrolując jednocześnie temperaturę oraz inne parametry. Ma on również czujniki obecności człowieka, które sprawiają, że podczas podchodzenia do lodówki, podświetla się panel sterowania. 

Haier
Fot. Haier

Haier
Fot. Haier

Haier
Fot. Haier

Haier
Fot. Haier

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?