Pierniczek na Dzień Dziecka Iga Sarzyńska Pierniczek z rudą kobietą i dziewczynką o czarnych kręconych włosach
Fot. fot. Agnieszka Pałtynowicz
VIVA! Tylko u nas

Iga Sarzyńska–Komorowska tworzy najpiękniejsze jadalne dzieła sztuki

Kogo zaprosiła do współpracy, by stworzyć wyjątkową kolekcję pierniczków na Dzień Dziecka?

Katarzyna Piątkowska 27 maja 2021 17:12
Pierniczek na Dzień Dziecka Iga Sarzyńska Pierniczek z rudą kobietą i dziewczynką o czarnych kręconych włosach
Fot. fot. Agnieszka Pałtynowicz

Jeśli ktoś myślał, że pierniczki są idealne jedynie na Boże Narodzenie był w błędzie. My znaleźliśmy takie, które są doskonałe o każdej porze roku i na każde święta. A takich pierniczków jak te jeszcze nie było! Po raz pierwszy Iga Sarzyńska–Komorowska, która podbiła Toruń i całą Polskę swoimi pięknymi wyrobami zaprosiła do współpracy młodą artystkę.
Każdy kto widzi dekoracje namalowane przez 15-letnią Amelię Korczak przeciera oczy ze zdumienia. Pierniczki, które powstały w tej kooperacji są tak ładne, że aż szkoda jej zjeść. Ale są też bardzo smaczne, bo Iga Sarzyńska–Komorowska jest mistrzem cukiernictwa. W jej pracowni powstają prawdziwe dzieła sztuki. Razem z mężem Maciejem Komorowskim stworzyli markę z prawdziwej pasji i wyjątkowych marzeń. Oboje od pokoleń związani są z branżą cukierniczą. Artystyczny, autorski charakter tworzonym w samym centrum Torunia niezwykłym słodyczom nadaje Iga Sarzyńska–Komorowska, uważana za jednego z najwybitniejszych polskich cukierników młodego pokolenia. Mistrzyni dekoracji cukiernicze szlify zdobywała w San Francisco, Toronto, Paryżu oraz Londynie; jest laureatką wielu prestiżowych nagród i autorytetem w branży.

Słodki prezent na Dzień Dziecka

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent na Dzień Dziecka te pierniczki od "Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń" są idealne.
"Ta kolekcja pierniczków na Dzień Dziecka jest dla nas szczególna. Rozpoczynamy nią cykliczny, wyjątkowy projekt współpracy z ponadprzeciętnie uzdolnionymi młodymi artystami. Będziemy promować talenty, pokazywać piękno, a jednocześnie inspirować dzieci do tego, by zawsze były odważne, szczęśliwe i pozostawały sobą. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy młodą artystkę Amelię Korczak, laureatkę wielu konkursów plastycznych. Namalowała serię niezwykłych portretów dzieci, które znalazły się w tej premierowej kolekcji pierniczków", mówią Iga Sarzyńska–Komorowska i Maciej Komorowski. – .

Na pierniczkach artystycznych z dziecięcej kolekcji znalazły się piękne, niezwykle realistyczne malarskie portrety trzech dziewczynek i trzech chłopców w różnym wieku i różnych charakterów. Zamyślona Julia w szmaragdowej bluzce, Ela z łobuzerskim błyskiem w oku, rudowłosa Zosia, promiennie uśmiechnięty Janek, zawadiacki Wojtek czy rozkoszny Feliks z burzą czarnych loków. Towarzyszą im wpisane w królewski lukier życzenia dla wszystkich dzieci: Bądź odważny, Bądź szczęśliwy, Bądź sobą.

Zobaczcie kolekcję stworzoną specjalnie na Dzień Dziecka.

Smacznego!

Amelia Korczak, Iga Sarzyńska i Maciej Komorowski
Fot. materiały prasowe

Fot. Amelia Korczak, Iga Sarzyńska–Komorowska i Maciej Komorowski

Amelia Korczak, Iga Sarzyńska
Fot. materiały prasowe

Fot. Iga Sarzyńska–Komorowska i Amelia Korczak i ich pierniczki

Amelia Korczak z pierniczkami
Fot. materiały prasowe

Fot. Piętnastoletnia Amelia Korczak, autorka dekoracji

Pierniczki z okazji Dnia Dziecka, Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń, dziewczynka
Fot. fot. Agnieszka Pałtynowicz
Pierniczki z okazji Dnia Dziecka, Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń, dziewczynka z kręconymi włosami
Fot. fot. Agnieszka Pałtynowicz
Pierniczki z okazji Dnia Dziecka, Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń, zestaw czterech pierniczków
Fot. fot. Agnieszka Pałtynowicz
Pierniczki z okazji Dnia Dziecka, Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń
Fot. fot. Agnieszka Pałtynowicz

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.