Fot. stock.adobe.com
WNĘTRZA

7 największych antytrendów wnętrzarskich w 2019 roku!

Te rozwiązania nie są już modne!

Ksenia Krasko 22 marca 2019 16:30
Fot. stock.adobe.com

Moda w zakresie urządzania wnętrz nie zmienia się tak często, jak inne trendy, ale nie wolno jej ignorować. Niektóre elementy designu stają się oznaką złego smaku – przynajmniej do czasu, gdy zmieniająca się moda przywróci je ponownie na szczyt popularności. Przed Tobą lista najważniejszych antytrendów tego roku!

Jakie wnętrza nie są modne w 2019?

Ciężkie zasłony

Projektanci wnętrz są zgodni, że w 2019 roku to minimalizm będzie rządził wystrojem naszych domów. Ciężkie zasłony w plisowanych kolorach pozostają przeszłością. Falbany ustępują miejsca prostym krojom i jednolitym kolorom. Dopasuj zasłony do swojego wnętrza jako całości – zwróć szczególną uwagę na te z lnu i bawełny!

Fot. stock.adobe.com

Zestawy meblowe w jednym kolorze

Z pewnością jest to bardzo wygodne: wybrać się do salonu meblowego i natychmiast zamówić łóżko, stoliki nocne i toaletkę z jednego zestawu kolorystycznego. Jednak projektanci komplikują zadanie i dodają takie meble na listę antytrendów. Obecnie skupiamy się na unikalnych rozwiązaniach wnętrzarskich.

Zaokrąglone meble

Moda i wygoda nie zawsze są synonimami. Zaokrąglone meble szafkowe są wygodne z punktu widzenia organizacji przestrzeni, ale to klasyczna geometria rządzi w 2019 roku. Jeśli chodzi o meble, masz pełną swobodę wyboru – im bardziej krzesło wygląda jak eksponat z wystawy sztuki współczesnej, tym lepiej.

Fot. stock.adobe.com

Przesadzone dodatki

Wnętrza, przypominające pałace – złocenie, marmury, kolumny – potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Usilne dekorowanie małego mieszkania w przesadzonym stylu nie jest trendy.

Modny remont mieszkania w 2019

Wykończenie z cegły

Fascynacja czerwoną cegłą trwała kilka lat, ale teraz straciła swoją pozycję. Lofty i motywy przemysłowe to tylko hołd dla mody.

Fot. stock.adobe.com

Geometria

Wzór adamaszku był szczególnie popularny na tapetach. Uznano go za synonim luksusu i wyrafinowania. Jednak trendy 2019 wyraźnie wskazują na prostotę i jednokolorowe ściany. Jeśli nie możesz się powstrzymać, użyj ulubionego wzoru na małej powierzchni, np. na płytkach w łazience.

Rustykalne akcenty

Aby mieszkanie nie przypominało farmy, powinnaś uważać na rustykalne dodatki i meble. Ten trend należy do przeszłości – w 2019 roku króluje miękkość futra i pluszu. Dlatego, jeśli podoba Ci się surowy styl, wykorzystuj tylko naturalne materiały we wnętrzu!  

Fot. stock.adobe.com

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.