Fot. stock.adobe.com
WNĘTRZA

7 największych antytrendów wnętrzarskich w 2019 roku!

Te rozwiązania nie są już modne!

Ksenia Krasko 22 marca 2019 16:30
Fot. stock.adobe.com

Moda w zakresie urządzania wnętrz nie zmienia się tak często, jak inne trendy, ale nie wolno jej ignorować. Niektóre elementy designu stają się oznaką złego smaku – przynajmniej do czasu, gdy zmieniająca się moda przywróci je ponownie na szczyt popularności. Przed Tobą lista najważniejszych antytrendów tego roku!

Jakie wnętrza nie są modne w 2019?

Ciężkie zasłony

Projektanci wnętrz są zgodni, że w 2019 roku to minimalizm będzie rządził wystrojem naszych domów. Ciężkie zasłony w plisowanych kolorach pozostają przeszłością. Falbany ustępują miejsca prostym krojom i jednolitym kolorom. Dopasuj zasłony do swojego wnętrza jako całości – zwróć szczególną uwagę na te z lnu i bawełny!

Fot. stock.adobe.com

Zestawy meblowe w jednym kolorze

Z pewnością jest to bardzo wygodne: wybrać się do salonu meblowego i natychmiast zamówić łóżko, stoliki nocne i toaletkę z jednego zestawu kolorystycznego. Jednak projektanci komplikują zadanie i dodają takie meble na listę antytrendów. Obecnie skupiamy się na unikalnych rozwiązaniach wnętrzarskich.

Zaokrąglone meble

Moda i wygoda nie zawsze są synonimami. Zaokrąglone meble szafkowe są wygodne z punktu widzenia organizacji przestrzeni, ale to klasyczna geometria rządzi w 2019 roku. Jeśli chodzi o meble, masz pełną swobodę wyboru – im bardziej krzesło wygląda jak eksponat z wystawy sztuki współczesnej, tym lepiej.

Fot. stock.adobe.com

Przesadzone dodatki

Wnętrza, przypominające pałace – złocenie, marmury, kolumny – potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Usilne dekorowanie małego mieszkania w przesadzonym stylu nie jest trendy.

Modny remont mieszkania w 2019

Wykończenie z cegły

Fascynacja czerwoną cegłą trwała kilka lat, ale teraz straciła swoją pozycję. Lofty i motywy przemysłowe to tylko hołd dla mody.

Fot. stock.adobe.com

Geometria

Wzór adamaszku był szczególnie popularny na tapetach. Uznano go za synonim luksusu i wyrafinowania. Jednak trendy 2019 wyraźnie wskazują na prostotę i jednokolorowe ściany. Jeśli nie możesz się powstrzymać, użyj ulubionego wzoru na małej powierzchni, np. na płytkach w łazience.

Rustykalne akcenty

Aby mieszkanie nie przypominało farmy, powinnaś uważać na rustykalne dodatki i meble. Ten trend należy do przeszłości – w 2019 roku króluje miękkość futra i pluszu. Dlatego, jeśli podoba Ci się surowy styl, wykorzystuj tylko naturalne materiały we wnętrzu!  

Fot. stock.adobe.com

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.