dzieci-nauka-pandemia-2020
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Jak będą wyglądały lekcje po wakacjach? Ministerstwo Edukacji zdradza szczegóły!

Trwają przygotowania do nowego roku szkolnego 2020/2021

Redakcja VIVA! 24 czerwca 2020 15:32
dzieci-nauka-pandemia-2020
Fot. Adobe Stock

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska w rozmowie z PAP zdementowała ostatnie doniesienia medialne, według których Ministerstwo Edukacji Narodowej planowało przedłużyć naukę zdalną na rok szkolny 2020/2021. Rzeczniczka resortu zapewnia, że ministerstwo przygotowuje się do tego, aby od września nauka rozpoczęła się w normalnym, stacjonarnym trybie. Równocześnie resort ma zadbać o udoskonalenie programów i narzędzi do nauki zdalnej, by nauczyciele mogli korzystać z tej dodatkowej metody pracy.

Jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym 2020/2021?

Rzeczniczka MEN potwierdziła słowa Łukasz Szumowskiego. Minister zdrowia zaznaczył, że na razie trudno jest jednoznacznie zadeklarować, jak będzie wyglądała nauka w szkołach od września, ponieważ pandemia trwa, a sytuacja jest bardzo dynamiczna i trudno przewidzieć jak będzie wyglądała za parę miesięcy.

Jeżeli będziemy mieli trend, jaki mamy w tej chwili w Polsce i będziemy zmniejszali liczbę zakażeń, jest szansa, że uczniowie wrócą normalnie do szkół. W tej chwili nie planujemy zdalnego nauczania od września. Plan jest taki, że dzieci normalnie wracają, ale tak jak powiedziałem - epidemia, jest nieprzewidywalna - podkreślił Łukasz Szumowski

Zajęcia stacjonarne w szkołach i w przedszkolach w Polsce zawieszone zostały od 12 marca. Dziesięć dni później ministerstw wprowadziło obowiązkowe zajęcia zdalne. W tym trybie dzieci uczą się aż do zakończenia roku szkolnego, który przypada w piątek 26 czerwca. Wcześniej wznowiono działalność przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, jednak uczestnictwo w tych zajęciach zależało od decyzji rodziców poszczególnych dzieci.

dziecko szkoła 2020
Fot. Adobe Stock

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.