dzieci-nauka-pandemia-2020
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Jak będą wyglądały lekcje po wakacjach? Ministerstwo Edukacji zdradza szczegóły!

Trwają przygotowania do nowego roku szkolnego 2020/2021

Redakcja VIVA! 24 czerwca 2020 15:32
dzieci-nauka-pandemia-2020
Fot. Adobe Stock

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska w rozmowie z PAP zdementowała ostatnie doniesienia medialne, według których Ministerstwo Edukacji Narodowej planowało przedłużyć naukę zdalną na rok szkolny 2020/2021. Rzeczniczka resortu zapewnia, że ministerstwo przygotowuje się do tego, aby od września nauka rozpoczęła się w normalnym, stacjonarnym trybie. Równocześnie resort ma zadbać o udoskonalenie programów i narzędzi do nauki zdalnej, by nauczyciele mogli korzystać z tej dodatkowej metody pracy.

Jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym 2020/2021?

Rzeczniczka MEN potwierdziła słowa Łukasz Szumowskiego. Minister zdrowia zaznaczył, że na razie trudno jest jednoznacznie zadeklarować, jak będzie wyglądała nauka w szkołach od września, ponieważ pandemia trwa, a sytuacja jest bardzo dynamiczna i trudno przewidzieć jak będzie wyglądała za parę miesięcy.

Jeżeli będziemy mieli trend, jaki mamy w tej chwili w Polsce i będziemy zmniejszali liczbę zakażeń, jest szansa, że uczniowie wrócą normalnie do szkół. W tej chwili nie planujemy zdalnego nauczania od września. Plan jest taki, że dzieci normalnie wracają, ale tak jak powiedziałem - epidemia, jest nieprzewidywalna - podkreślił Łukasz Szumowski

Zajęcia stacjonarne w szkołach i w przedszkolach w Polsce zawieszone zostały od 12 marca. Dziesięć dni później ministerstw wprowadziło obowiązkowe zajęcia zdalne. W tym trybie dzieci uczą się aż do zakończenia roku szkolnego, który przypada w piątek 26 czerwca. Wcześniej wznowiono działalność przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, jednak uczestnictwo w tych zajęciach zależało od decyzji rodziców poszczególnych dzieci.

dziecko szkoła 2020
Fot. Adobe Stock

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.