iga-swiatek-na-co-wyda-pieniadze-z-wygranej-8
Fot. THOMAS SAMSON/AFP/East News
o tym się mówi

Iga Świątek kupi sobie niesamowity prezent! Na co wyda zarobione pieniądze?

Tego nikt się nie spodziewał!

Redakcja VIVA! 14 października 2020 10:30
iga-swiatek-na-co-wyda-pieniadze-z-wygranej-8
Fot. THOMAS SAMSON/AFP/East News

O utalentowanej 19-letniej tenisistce jest teraz głośno na całym świecie! Iga Świątek pokonała w finałowym meczu o puchar French Open rywalkę Sofię Kenin 6:4, 6:1, zdobywając tym samym pierwszy w historii polskiego tenisa tytuł wielkoszlemowy w singlu. Teraz Iga ma zasłużony czas na odpoczynek, o którym mówiła już na niedzielnej konferencji prasowej.

„Chciałam podziękować wszystkim za wsparcie. Teraz patrzę na turniej z innej perspektywy, ale myślę, że kiedy wrócę do domu, odpocznę, będę mogła cieszyć się w pełni. Jestem bardzo szczęśliwa”, przyznała w niedzielę Świątek.

Na co Iga Świątek wyda pieniądze z wygranej w turnieju Roland-Garros?

Czas relaksu to będzie dla Igi także czas na… wybranie dla siebie prezentu z okazji wygranej! Co Świątek chciałaby kupić z pieniędzy, które zdobyła za wygraną French Open? Iga wróciła do Polski w poniedziałek, a już we wtorek pojawiła się na oficjalnym profilu swojego sponsora – Red Bulla na Instagramie, gdzie odpowiadała na pytania kibiców. Oczywiście wśród pytań pojawiło to dotyczące wygranych pieniędzy. Na konto Świątek wpłynęła bowiem naprawdę duża kwota - 7 milionów złotych. Na co Iga chce je przeznaczyć?

Marzę o kupnie jachtu, którym mogłabym pływać po polskich jeziorach.

Zakup jachtu, choć to kosztowne przedsięwzięcie, na pewno nie pochłonie całej kwoty z wygranej. Czy resztę pieniędzy tenisistka zainwestuje? Zapewne podejmie mądre decyzje. W końcu udowodniła już na korcie, że pomimo młodego wieku jest odpowiedzialną i dojrzałą sportsmenką!

 

Iga Świątek
Fot. THOMAS SAMSON/AFP/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.