Czego jeszcze nie wiecie o Halloween?

Redakcja Viva! 30 października 2019 19:30

Halloween to bardzo popularne święto. Szczególnie w USA. Dzieci przebierają się i odwiedzają sąsiadów, zbierając do koszyków słodycze. Domy przystrojone są dyniami, duchami i innymi strasznymi postaciami. Wiecie, że symbolem Halloween nie zawsze była dynia? A co z dekoracjami i kostiumami? Patrząc na bogate i wyjątkowo dopracowane przebrania, pewnie zastanawiacie się ile właściwie to wszystko musi kosztować? Na wszystkie te pytania znamy odpowiedź! Jeśli chcecie dowiedzieć się ciekawych faktów na temat Halloween w Ameryce, koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii!  

1/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
1/7

„Candy corn” to jeden z najpopularniejszych halloweenowych słodyczy. Firma Herman Goelitz Confectionary Company of Fairfield produkuje blisko 16 000 000 kg cukierków rocznie.

2/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
2/7

Za produkcję większości dyń odpowiedzialnych jest tylko 6 stanów. Według United States Department of Agriculture’s National Agricultural Statestics Service w stanach: Illinois, California, Ohio, New York, Pennsylvania I Michigan, wyprodukowano ponad 5 800 000 000 dyń!

3/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
3/7

Według Guiness World Records najstraszniejsze nawiedzone miejsce na świecie jest w Ohio. Znajduje się pod ziemią w opuszczonej kopalni.

4/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
4/7

Halloween to drugie, zaraz po Bożym Narodzeniu, święto, pod kątem ilości pieniędzy wydawanych przez Amerykanów.

5/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
5/7

Noc przed halloween, 30 października, niektórzy Amerykanie obchodzą tzw. „Kapuścianą Noc”. Święto celebrują zostawiając… zgniłą kapustę w pobliżu domów swoich sąsiadów!

6/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
6/7

Amerykańskie Biuro ds. Spisu Ludności w 2013 roku oszacowało, że 41 milionów dzieci w wieku 5-14 lat brały udział w zabawie trick-or-treats! Ich rodzice wydali ok. 1 miliarda dolarów na kostiumy dla nich. Do 2014 roku ta liczba potroiła się.

7/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
7/7

Nie zawsze była dynia była symbolem Halloween. Początkowo straszne głowy wycinało się w… burakach, ziemniakach i rzepie!

TAGI #Halloween #USA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.