Czego jeszcze nie wiecie o Halloween?

Redakcja Viva! 31 października 2021 14:16

Halloween to bardzo popularne święto. Szczególnie w USA. Dzieci przebierają się i odwiedzają sąsiadów, zbierając do koszyków słodycze. Domy przystrojone są dyniami, duchami i innymi strasznymi postaciami. Wiecie, że symbolem Halloween nie zawsze była dynia? A co z dekoracjami i kostiumami? Patrząc na bogate i wyjątkowo dopracowane przebrania, pewnie zastanawiacie się ile właściwie to wszystko musi kosztować? Na wszystkie te pytania znamy odpowiedź! Jeśli chcecie dowiedzieć się ciekawych faktów na temat Halloween w Ameryce, koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii!

ZOBACZ TAKŻE: Co zrobić z dynią po Halloween 2021? Oto sprawdzone przepisy!
 

1/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
1/7

„Candy corn” to jeden z najpopularniejszych halloweenowych słodyczy. Firma Herman Goelitz Confectionary Company of Fairfield produkuje blisko 16 000 000 kg cukierków rocznie.

2/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
2/7

Za produkcję większości dyń odpowiedzialnych jest tylko 6 stanów. Według United States Department of Agriculture’s National Agricultural Statestics Service w stanach: Illinois, California, Ohio, New York, Pennsylvania I Michigan, wyprodukowano ponad 5 800 000 000 dyń!

3/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
3/7

Według Guiness World Records najstraszniejsze nawiedzone miejsce na świecie jest w Ohio. Znajduje się pod ziemią w opuszczonej kopalni.

4/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
4/7

Halloween to drugie, zaraz po Bożym Narodzeniu, święto, pod kątem ilości pieniędzy wydawanych przez Amerykanów.

5/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
5/7

Noc przed halloween, 30 października, niektórzy Amerykanie obchodzą tzw. „Kapuścianą Noc”. Święto celebrują zostawiając… zgniłą kapustę w pobliżu domów swoich sąsiadów!

6/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
6/7

Amerykańskie Biuro ds. Spisu Ludności w 2013 roku oszacowało, że 41 milionów dzieci w wieku 5-14 lat brały udział w zabawie trick-or-treats! Ich rodzice wydali ok. 1 miliarda dolarów na kostiumy dla nich. Do 2014 roku ta liczba potroiła się.

7/7
halloween w ameryce
Copyright @STOCK ADOBE
7/7

Nie zawsze była dynia była symbolem Halloween. Początkowo straszne głowy wycinało się w… burakach, ziemniakach i rzepie!

TAGI #Halloween #USA

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.