Dorota Wellman
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Nastąpi atak i stracę wzrok”. Dorota Wellman walczy z chorobą!

Czy uda jej się uporać z dolegliwościami?

Olga Figaszewska 6 lipca 2018 07:22
Dorota Wellman
Fot. East News

Dorota Wellman od wielu lat ma ma poważne problemy zdrowotne. Uciążliwe ataki migreny wciąż powracają i mają ogromny wpływ na jej wzrok. Jak czuje się prowadząca Dzień Dobry TVN? Czy uda jej się pokonać chorobę?

Dorota Wellman: „To rzecz, która mnie w końcu zabije”

Kiedy na początku lutego Dorota Wellaman zniknęła z Dzień Dobry TVN, widzowie programu zastanawiali się, co stało się z prowadzącą. Wszystko przez ostre ataki migreny, które ograniczają jej codzienną aktywność. Choroba nie tylko powoduje bóle głowy. Dziennikarka ma wówczas problemy z mową i utrzymaniem równowagi. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta w szpitalu. Pomagają silne środki podane dożylnie, ale te uśmierzają ból dopiero po kilku godzinach.

Niedawno gwiazda opowiedziała o tym w Fakcie. „Mam problem z ciężkimi migrenami. To rzecz, która mnie w końcu zabije. (…) To są tak ogromne bóle głowy, że człowiek przestaje widzieć. Na początku pęka mi obraz w oku i widzę jakbym patrzyła przez kalejdoskop, czyli mam przed sobą obraz pęknięty na tysiąc kawałków. To pierwszy znak, że nastąpi atak i stracę wzrok do ślepoty”, opowiadała.

Dorota Wellman podkreśliła, że migreny nie należy traktować jako zwykłego bólu głowy. „Najgorszemu wrogowi nie życzę tego, co przeżywam, kiedy migrena mnie dopada”, dodała. Ta choroba dopada coraz większą liczbę osób. Charakteryzuje się różnym stopniem nasilenia i częstotliwością występowania. Zdarza się, że ból nasila się pod wpływem emocji lub wysiłku fizycznego, łączy się z światłowstrętem, fonofobią... Bóle mogą trwać od kilku do kilkunastu godzin.

Dorota Wellman walczy z migreną

Dorota Wellman ma nadzieję, ze wkrótce uda jej się przeciwdziałać chorobie. A bóle głowy przynajmniej nie będą tak częste. Okazuje się, że w pewnym stopniu nad migreną można zapanować. Byłoby to zbawieniem dla dziennikarki, która przez chorobę nie może normalnie funkcjonować. „Dorota musi robić szczegółowe notatki tego, co je, pije, gdzie przebywa i co robi. To pomoże jej poznać przyczynę ataków i w porę zareagować”, zdradza przyjaciółka dziennikarki w Na Żywo.

Istnieją leki, które stabilizująco wpływają na przebieg migreny. Natomiast trzeba je stosować codziennie.  Mamy nadzieję, że Dorota Wellaman wkrótce upora się ze straszliwą dolegliwością. 

Dorota Wellman
Fot. East News

Dorota Wellman w Dzień Dobry TVN

Dorota Wellman o swoim stanie zdrowia. Czy zniknie z DD TVN
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.