dom Joe Bidena i Kamali Harris posiadlosc
Fot. Getty Images, Forum
domy gwiazd

Jak wyglądają prywatne rezydencje Joe Bidena i Kamali Harris?

Zobacz, jak mieszkali prezydent i wiceprezydent USA…

Redakcja VIVA! 20 marca 2021 18:30
dom Joe Bidena i Kamali Harris posiadlosc
Fot. Getty Images, Forum

Podczas gdy prezydent Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris urządzili się już w swoich nowych domach w Waszyngtonie - Biden w Białym Domu, a Harris w swojej tymczasowej siedzibie w Blair House - oboje nadal są właścicielami innych posiadłości, do których przez najbliższe cztery lata będą rzadziej wracać. Trzeba przyznać, że prywatne nieruchomości prezydenta i wiceprezydent USA wzbudzają prawdziwą sensację w światowej prasie! Powód? W zeszłym roku krążyły plotki, że Biden jest właścicielem jednej z największych rezydencji w stanie Delaware!

Prywatne posiadłości prezydenta USA Joe Bidena

Jak się jednak okazuje Biden obecnie posiada tylko dwie nieruchomości, z których żadna nie jest bliska bycia największą w stanie. Prezydent sprzedał swoją wieloletnią rezydencję DuPont, jeden z kilku historycznych domów przypominających zamek w miejscowości Wilmington w stanie Delaware, w 1996 roku. To właśnie ta niesamowita rezydencja była używana jako siedziba sztabu kampanii podczas krótkiej przygody z kandydowaniem na urząd prezydenta przez Bidena w 1988 roku. Prezydent i jego rodzina wynajmowali też dużą rezydencję w stylu georgiańskim w McLean w stanie Wirginia za około 20 000 dolarów miesięcznie. Obecnie Biden posiada tylko dwie nieruchomości: główną siedzibę rodziny na bogatych przedmieściach Greenville w stanie Delaware i dom wakacyjny w Rehoboth Beach. Tymczasem Kamala Harris jest właścicielem trzech domów, z których jeden kupił jej mąż Doug Emhoff przed ślubem.

Zobacz także: Psy Joe Bidena zostały odesłane z Białego Domu! Jaki był powód?


Posiadłości prezydenta USA Joe Bidena: Biden's Greenville, stan Delaware


Po sprzedaży swojej ukochanej posiadłości DuPont w 1996 roku Biden i jego żona Jill kupili cztery akry nieruchomości nad jeziorem za 350 000 dolarów. Tam zbudowali dom w stylu kolonialnym o powierzchni prawie 650 metrów kwadratowych. Zdjęcia lotnicze nieruchomości ujawniają duży basen z tyłu i szary dach. Według USA Today, szacuje się, że rezydencja jest obecnie warta blisko 2,9 miliona dolarów.

dom Joe Bidena i Kamali Harris posiadlosc luksusowa prywatna prezydenta i wiceprezydent
Fot. GOOGLE EARTH real-estatePosiadłości prezydenta USA Joe Bidena: dom wakacyjny, Rehoboth Beach


W czerwcu 2017 roku Bidenowie zdecydowali się zainwestować w dom wakacyjny w Rehoboth Beach. Podobno okna tego domu przy plaży z sześcioma sypialniami i pięcioma łazienkami wychodzą na park stanowy Cape Henlopen. Para wyłożyła na nieruchomość 2,7 miliona dolarów.

Przez całą naszą karierę marzyliśmy z Jill o kupieniu w domu miejsca na plaży, gdzie moglibyśmy zabrać całą rodzinę - napisał prezydent.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II, Kamala Harris, Jacinda Ardern... One rządzą światem!


Posiadłości wiceprezydent USA Kamali Harris:  dom w Brentwood


Kiedy Harris poślubiła Douga Emhoffa w 2014 roku, był on już dumnym właścicielem rezydencji o wartości 5 milionów dolarów w Brentwood w Kalifornii, którą kupił w 2012 roku. Dom z czterema sypialniami jest teraz wspólną własnością pary i spędzają tu razem sporo czasu.

dom Joe Bidena i Kamali Harris posiadlosc luksusowa prywatna
Fot. Forum

 


Posiadłości wiceprezydent USA Kamali Harris: mieszkanie w San Francisco


Mieszkanie w stylu loftowym wiceprezydent znajduje się w dzielnicy SOMA, około półtora kilometra od San Francisco Superior Court House, gdzie rozpoczęła pracę jako pierwsza czarnoskóra prokurator okręgowa w Kalifornii w 2004 roku. Harris kupiła mieszkanie za 489000 dolarów. Apartament ma około 100 metrów kwadratowych i obecnie wyceniany jest na około 890 000 dolarów według Wall Street Journal.


Posiadłości wiceprezydent USA Kamali Harris:  mieszkanie w Waszyngtonie


To mieszkanie z dwoma sypialniami w Waszyngtonie jest jedną z najciekawszych nieruchomości należących do wiceprezydent. Apartament znajdujący się w kompleksie mieszkalnym Westlight w dzielnicy West End, ma powierzchnię ponad 150 metrów kwadratowych jest obecnie wyceniany na około 1,98 miliona dolarów. Harris ma do dyspozycji podgrzewany basen na dachu. Kamala zapłaciła około 1,775 miliona dolarów za to mieszkanie w 2017 roku. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.