Agnieszka Włodarczyk, VIVA! 20/2016
Fot. Mateusz Stankiewicz
domy gwiazd

Agnieszka Włodarczyk chce kupić nowy dom, ale nie popełni pewnego błędu…

Przed czym pragnie ustrzec się gwiazda?

Barbara Łubko 8 kwietnia 2021 11:30
Agnieszka Włodarczyk, VIVA! 20/2016
Fot. Mateusz Stankiewicz

W życiu Agnieszki Włodarczyk ostatnio dużo się dzieje. Ten czas jest też dla niej wypełniony podsumowaniami i przemyśleniami. Odkąd ogłosiła, że spodziewa się pierwszego dziecka, coraz częściej pojawia się w social mediach i dzieli z fanami swoimi refleksjami o życiu. Nic dziwnego, bo to wyjątkowy moment dla Włodarczyk, która jest szczęśliwie zakochana. Gwiazda niedawno skończyła 40 lat, a jej partner jest od niej prawie 10 lat młodszy. To jednak nie przeszkodziło ich uczuciu, które jest bardzo silne. Para przez kilka miesięcy mieszkała w Indonezji, dokąd wyjechała w trakcie pandemii koronawirusa. Po powrocie zaczęli razem zmieniać dom, a teraz Agnieszka myśli o budowaniu nowego. Jednak tym razem zamierza ustrzec się przed błędami, które popełniała wcześniej. O co chodzi?

Zobacz także: Agnieszka Włodarczyk jest w ciąży!

Gdzie wcześniej mieszkała Agnieszka Włodarczyk?

Gwiazda w dwóch postach na swoim profilu na Instagramie bardzo dokładnie i szczerze opisała swoją przygodę z nieruchomościami od samego początku: „Od kiedy uciekłam z domu mając 17 lat moim marzeniem było posiadanie własnego. Dość wcześnie to marzenie zrealizowałam kupując swoje pierwsze mieszkanie w wieku 20 lat. I chociaż ceny nieruchomości w tamtych czasach były śmieszne w stosunku do dzisiejszych, dla mnie był to ogromny wydatek i kolosalne obciążenie psychiczne. Dzięki stałej pracy (Plebania) odważyłam się zaciągnąć pierwszy w życiu kredyt i to marzenie zrealizowałam. Mieszkanie było w starej kamienicy, ale nie takiej jak sobie dzisiaj wyobrażacie. To była raczej speluna na Włochach po delikatnym remoncie”. Jak się okazuje gwiazda urządziła mieszkanie w niezwykle stylowy, jak na tamte czasy, sposób: „Ściana z czerwonej starej obskrobanej cegły w kuchni, wszystkie szafki kuchenne na zamówienie ( były wyższe od standardowych) oraz podłoga egzotyczna lapacho nadawały oryginalności pomieszczeniu”. Mieszkanie miało 38 metrów kwadratowych i Agnieszka mieszkała w nim aż 8 lat.

Kredyt na dom - czego żałuje Agnieszka Włodarczyk?

Później, kiedy Agnieszce dobrze wiodło się zawodowo gwiazda postanowiła wziąć kredyt na dom: „Z 38- metrówej rudery przeprowadziłam się do 400 metrowego segmentu. To były nie ukrywam tłuste lata, a ja miałam dosyć ukrywania wstydu gdzie mieszkam. Wzięłam kredyt we frankach, odpicowałam chatę na wysoki połysk, i myśląc , że to mi przyniesie szczęście inwestowałam tylko w dom przy okazji zaharowując się jak wół. Na dole miałam salę kinową, a siłownie na piętrze, 8 pokoi łącznie- pokój kąpielowy powierzchnię zabawową na samej górze, gdzie była druga kuchnia:)”.

Jednak życie w luksusie było okupione ogromnym stresem i teraz Agnieszka wie, że to inne rzeczy liczą się bardziej: „...Nie metry, ani życiowe „umilacze” sprawią, że będziesz szczęśliwa. Duża powierzchnia bez poczucia, że jest się kochaną, bez poczucia bezpieczeństwa, bez perspektywy rodziny, za to z perspektywą 30 lat oddawania do banku co miesiąc ogromnej sumy pieniędzy, sprawia, że czujesz się więźniem”. Agnieszka przyznała, że kiedy po 5 latach sprzedała dom, poczuła ulgę: „Nigdy więcej życia na wyrost, na pokaz, dla frajdy znajomych a mojej udręki. Kolejny dom kupiłam już rozsądnie, jest ekonomiczny, przytulny i słoneczny. Kiedy mieszkałam w nim sama czułam, że jest o połowę za duży. Teraz spełnia swoją rolę idealnie…”

Agnieszka myśli jednak, z racji powiększającej się rodziny o pewnych zmianach. Chce kupić lub wybudować nowy dom - oczywiście taki, który będzie w sam raz dla trzyosobowej rodziny: „Wiem, że dopiero ten następny będzie tym docelowym. Wspólnym. Upragnionym. Bo dopiero teraz wszystko mi się w życiu zgadza. Nie wiem, kiedy go znajdę, a może wybuduję, ale zaczynam się rozglądać”. Kibicujemy!

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.