maksymalizm we wnętrzach
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

Mid–century modern to nowy trend w stylizacji wnętrz!

Poznaj jego wszystkie tajniki

Marta Baran 27 maja 2019 15:30
maksymalizm we wnętrzach
Fot. STOCK ADOBE

Styl skandynawski oraz shabby już Ci się znudził i według Ciebie stracił na świeżości? Jeśli szukasz nowych inspiracji, warto przyjrzeć się coraz bardziej popularnemu stylowi mid–century modern. Jest to połączenie praktyki z nowoczesnym wykończeniem wnętrz. Jakie są jego zasady i czym się kierować podczas aranżacji swoich czterech kątów? Czytaj dalej!

Co to jest mid–century modern?

Mid-century modern jest utrzymany w klimacie retro, nawiązuje do mody z lat 50. i 60., ale sporo czerpie również z eleganckiej prostoty, dlatego jest kojarzony głównie z funkcjonalnością. Po raz pierwszy został zdefiniowany właśnie na przełomie tamtych lat przez amerykańską pisarkę Carę Greenberg, w jej książce o designie. Na czym polega? Bardzo ważnym aspektem i jego głównym założeniem jest sprawienie, że pomieszczenia są przestrzenne – powinny w nich królować proste kształty, wzory oraz szlachetne materiały.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Caz (@eclecticvintagetas)

Najważniejsze cechy w aranżacji wnętrz

Styl, który ukształtował się po II wojnie światowej miał przede wszystkim być praktyczny oraz nawiązywać do natury – dlatego np. decydowano się na olbrzymie okna, które gwarantowały piękne widoki i bliskość przyrody. Ponadto pomieszczenia nie były sztywno wydzielone, a prym wiodły otwarte przestrzenie, dlatego to właśnie twórcom mid-century modern zawdzięczamy pomysł na tworzenie tzw. aneksów kuchennych. Meble w tym stylu mają odbicie praktycyzmu czasów powojennych. Trudno jednak szukać w nim ciężkich meblościanek i tanich dodatków – ważna jest tu elegancja.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mid-Century Home (@midcenturyhome)

Kolorystyka i modne dodatki

Aby wnętrza nabrały niepowtarzalnego charakteru, dodatki grają tu ogromną rolę – w stylu mid-century modern są one proste, a projektanci bardzo często decydują się np. na rzeźby o obłych kształtach. Jeśli chcesz zmienić coś w swoich wnętrzach pamiętaj, że dominują tu trzy barwy – zieleń, granat oraz pomarańcz. W dodatkach oraz wykończeniach mebli idealnie prezentuje się mosiądz.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mid-Century Home (@midcenturyhome)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mid-Century Home (@midcenturyhome)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“This house has soul. Our intent was to enrich the soul by being respectful of the period and style in which originated. Incorporating original pieces of the home as part of the restoration, in lieu of sacrificing for something new, helps to retain the original character of the home.” @tindallarchitectureworkshop on the renovation of this midcentury house. . . . 🏠 Are you an architect and would like to showcase your firm on Mid-Century Home? Reach out to us: info@midcenturyhome.com . . . . . . . #midcentury #midcenturyhome #architecture #architecturephotography #architecturedaily #architectureporn #midcenturymodern #midcenturymodernarchitecture #midcenturystyle #midcenturyhouse #modernist #modernistarchitecture

Post udostępniony przez Mid-Century Home (@midcenturyhome)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?