Inspiracje z Instagrama
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

Jak udekorować stół na Wigilię? Zobacz modne trendy na Boże Narodzenie 2019!

Zobacz świąteczne dekoracje

Marta Baran 24 grudnia 2019 12:30
Inspiracje z Instagrama
Fot. STOCK ADOBE

Dziś Wigilia! Gotowanie, sprzątanie oraz ostatnie szlify, aby wystrój mieszkania był klimatyczny to dużo pracy. Dodatkowo zostaje jeszcze świąteczny stół, który powinien również wyglądać bardzo efektownie! Zrobiliśmy przegląd, jak udekorować stół na Wigilię. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – miłośnicy bogatych dekoracji, jak i zwolennicy minimalizmu. Koniecznie zobaczcie nasze propozycje oraz inspiracje prosto z Instagrama!

Minimalistyczny stół wigilijny

Jeśli nie masz za dużo dekoracji, warto postawić na prosty wystrój. Jednak pamiętaj, że jest to stół na Wigilię, dlatego świątecznego akcentu zdecydowanie nie może zabraknąć. Prostą, ale jakże efektowną ozdobą są gałązki z choinki. Jeśli w tym roku masz świeże drzewko, warto uciąć kilka pędów i włożyć w nieduże doniczki, szklane wazoniki lub artystycznie porozkładać na obrusie. Aby dodać nieco świątecznego akcentu, możesz dodać kilka niedużych bombek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Decor • DIY • Home • Family (@simply2moms)

Stół wigilijny w stylu skandynawskim

W tym celu dobrze jest wykorzystać dekoracje w chłodnych, zimowych kolorach. W tym dniu postaw na biel i szarość. Zrezygnuj z bogatych dodatków na rzecz pięknie przystrojonych pierniczków, które możesz poukładać w niedużych pojemniczkach. Pamiętaj, aby nie przesadzać z kolorami, to właśnie biel jest definicją skandynawskiego stylu!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Laura Ashley (@lauraashleyuk)

Klasyczna czerwień

Ten kolor nieodzownie kojarzy się właśnie ze świetami. Aby całość była spójna, bazuj na czerwieni oraz bieli. Jedynym dodatkiem może być szkło oraz srebrne dodatki, na przykład w postaci świec. Jeśli zależy Ci na bogatym przystrojeniu miejsca na Wigilię, nie ograniczaj się wyłącznie do stołu i przyozdób również krzesła za pomocą wstążek w kolorze czerwonym, które pięknie będą się prezentować i nadadzą magicznego charakteru.

Wyrafinowana elegancja

Chcesz postawić na elegancję? Zrezygnuj z typowych świątecznych kolorów jak czerwień, mocna zieleń lub brokatowe akcenty. Pozwól, aby kolorem przewodnim była biel, która sprawi, że całość będzie wyrafinowana. Postaw na elegancką złotą zastawę, kwiaty, liście oraz świece. Te dodatki same będą się uzupełniać. Na środku stołu możesz zrobić dekorację z modnych ostatnio liści eukaliptusa oraz ciemnych jagód.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez NV G A L L E R Y (@nv.gallery)

Stół w zimowym stylu

Zainspiruj się zimowym, śnieżnym krajobrazem i przenieś go na świąteczny stół. Możesz postawić na środku nieduże lampiony wypełnione małymi drzewkami lub gałązkami oraz sztucznym śniegiem. Decydując się na taki wystrój nie zapomnij o doborze sztućców – najlepiej aby były wykonane z matowego srebra.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zulmi (@zulmiv_home)

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.