Monika Mrozowska 2019
Fot. Instagram/Mrozowska
DOMY GWIAZD

Monika Mrozowska zdradziła nam, jak urządzała swój dom i co było dla niej inspiracją!

Wnętrza są naprawdę klimatyczne!

Redakcja VIVA! 22 października 2019 14:31
Monika Mrozowska 2019
Fot. Instagram/Mrozowska

Odpoczynek w domu za miastem, w harmonii z naturą i trybie slow, to coraz bardziej popularny trend wśród gwiazd i nie tylko. Poza tym to naprawdę świetny sposób na weekend z rodziną lub przyjaciółmi. Jedną z gwiazd, które preferują podobny styl życia, jest Monika Mrozowska. Aktorka znana głównie z serialu Rodzina zastępcza, w którym wcieliła się w rolę Majki Kwiatkowskiej, zdecydowała się na kupno domku na wsi. Na swoim Instagramie gwiazda często pokazuje zdjęcia dzieląc się pięknymi wnętrzami. Koniecznie zobaczcie jak wygląda dom aktorki!

Co powiedziała nam Monika Mrozowska na temat swojego domku na wsi?

Czym inspirowałaś się podczas tworzenia i jak długo nad nim pracowałaś?

Lubię przeglądać zdjęcia we wnętrzarskich czasopismach, albo te na Instagramie. Zaczynałam od malutkiego domku, który teraz pełni funkcję gościnnego. Tutaj chciałam zachować jak największą prostotę, dużo bielonego drewna i bardzo konsekwentną kolorystykę: biele, pudrowe róże plus czerń.

Czy miałaś jedną spójną koncepcję w jego urządzaniu?

Chciałam, żeby było przede wszystkim przytulnie. Wiedziałam, że nie uda mi się zachować totalnego minimalizmu, bo na ścianach chciałam powiesić prace mojej najstarszej córki, do tego obrazy i plakaty, które dostałam od przyjaciół lub kupiłam od "zaprzyjaźnionych" twórców lub... wyszukałam w sklepach ze starociami i secondhandach. Chciałam mieć też drewnianą wiejską kuchnię i ścianę w kaflowych płytkach. Od mojej mamy dostałam dwa stare fotele... na wyprzedaży upolowałam wymarzony kominek... Wszystko dobierałam bardzo konsekwentnie, bo bardzo chciałam uniknąć działkowych koszmarków, kiedy do domu letniskowego wywożone są wszystkie rzeczy, które zawadzają mamie, cioci czy znajomym w ich domach.

Czy zależało Ci na tym, by od początku wnętrza były użytkowe? Czy może ważniejszy był design?

Lubię łączyć jedno z drugim. Malutka przestrzeń jest dodatkowym wyzwaniem. Nie mieściła się kanapa? Kupiłam małą leżankę. W szafkach zabrakło miejsca na kieliszki i szklanki? Postawiłam obok pieca małą szklaną witrynkę, która dodatkowo je eksponuje. Nie ma przestrzeni na stół? Mamy wygrzebany na starociach barek vintage, na którym świetnie podaje się śniadanie, bo... ma wyjmowane dwie piękne tace. W łazience jest miejsce tylko na prysznic? Postawmy... drewnianą banię na podwórku!

Które z pomieszczeń jest Twoim ulubionym?

Trudno mówić o pomieszczeniach bo lubię mikro kuchnię, w której mogę przygotować obiad dla moich przyjaciół, lubię wyciągnąć się w fotelu z książką przy kominku... lubię pohuśtać się na huśtawce na tarasie i patrzeć jak nad głową latają bociany, bo u sąsiada co roku mają gniazdo. Lubię do późnych godzin nocnych siedzieć w altanie ze znajomymi, dobrym jedzeniem i schłodzonym prosecco. Po prostu lubię wiejski klimat. Bardzo tutaj odpoczywam...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Mrozowska (@monikakingamrozowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Mrozowska (@monikakingamrozowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Mrozowska (@monikakingamrozowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Mrozowska (@monikakingamrozowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Mrozowska (@monikakingamrozowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Mrozowska (@monikakingamrozowska)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.