Posiadłość, która należała do prezydenta Richarda Nixona była niemym świadkiem najważniejszych wydarzeń…

Redakcja Viva! 14 sierpnia 2022 17:31

Malowniczo położona nad brzegiem oceanu hiszpańska rezydencja kolonialna Richarda Nixona w San Clemente w Kalifornii, znana pod nazwą „Western White House” wyceniana jest obecnie na 57,5 miliona dolarów! Były republikański prezydent spędzał tu mnóstwo czasu, a nawet gościł zagranicznych dygnitarzy. Rezydencja trafiła na rynek pięć lat temu - wtedy cena wynosił 75 milionów dolarów. Niestety nie udało się znaleźć zainteresowanych. Nie wiadomo, czy teraz ma już nowego właściciela.

CZYTAJ TEŻ: Oto najdroższe domy, które gwiazdy kupiły w 2021 roku

„Western White House” - rezydencja prezydenta Nixona

Nixon czasami wykorzystywał tę wspaniałą rezydencję, którą nazywał La Casa Pacifica, do celów dyplomatycznych. W 1973 roku gościł w majątku rosyjskiego przywódcę Leonida Breżniewa w ramach wznowienia dialogu ze Związkiem Radzieckim. Z wizytą pojawili się tu także japoński premier Eisaku Sato, i prezydent Południowego Wietnamu Nguyen Van Thieu. W willi odbywały się także zbiórki pieniędzy na cele charytatywne, które przyciągały postaci takie jak Ronald Reagan i Frank Sinatra!

Nixon sprzedał nieruchomość w latach 80., kilka lat po tym, jak zrezygnował z prezydentury po aferze Watergate. Posiadłość kupił potentat farmaceutyczny Gavin S. Herbert. Zobacz, jak wygląda rezydencja i poznaj jej historię!  

1/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Getty Images
1/5

Posiadłość ma dostęp do oceanu - przynależy do niej ponad 130-metrowy pas plaży. W centrum otoczonej murami posiadłości o powierzchni 5,5 hektara znajduje się jednopiętrowa rezydencja główna z 1927 roku.

2/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
2/5

Rezydencja przeszła gruntowną renowację. W środku panuje iście pałacowy wystrój np. malowane sufity.

3/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
3/5

Wspaniałe widoki na ocean rozciągają się z prawie wszystkich pomieszczeń!

4/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
4/5

Wnętrza willi zdobią podłogi z eleganckich płytek i prawdziwego drewna oraz sufity ze sklepieniami.

5/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
5/5

Do głównego domu należy dwupokojowy pensjonat, liczne rezydencje dla personelu, dodatkowe biura, szklarnia, oświetlony kort tenisowy i ogrody. Basen, którego wybudowanie zlecił Nixon ma widok na ocean.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?