Posiadłość, która należała do prezydenta Richarda Nixona była niemym świadkiem najważniejszych wydarzeń…

Redakcja Viva! 9 stycznia 2022 18:31

Malowniczo położona nad brzegiem oceanu hiszpańska rezydencja kolonialna Richarda Nixona w San Clemente w Kalifornii, znana pod nazwą „Western White House” wyceniana jest obecnie na 57,5 miliona dolarów! Były republikański prezydent spędzał tu mnóstwo czasu, a nawet gościł zagranicznych dygnitarzy. Rezydencja trafiła na rynek prawie pięć lat temu - wtedy cena wynosił 75 milionów dolarów. Niestety nie udało się znaleźć zainteresowanych. Nie wiadomo, czy teraz ma już nowego właściciela.

CZYTAJ TEŻ: Oto najdroższe domy, które gwiazdy kupiły w 2021 roku

„Western White House” - rezydencja prezydenta Nixona

Nixon czasami wykorzystywał tę wspaniałą rezydencję, którą nazywał La Casa Pacifica, do celów dyplomatycznych. W 1973 roku gościł w majątku rosyjskiego przywódcę Leonida Breżniewa w ramach wznowienia dialogu ze Związkiem Radzieckim. Z wizytą pojawili się tu także japoński premier Eisaku Sato, i prezydent Południowego Wietnamu Nguyen Van Thieu. W willi odbywały się także zbiórki pieniędzy na cele charytatywne, które przyciągały postaci takie jak Ronald Reagan i Frank Sinatra!

Nixon sprzedał nieruchomość w latach 80., kilka lat po tym, jak zrezygnował z prezydentury po aferze Watergate. Posiadłość kupił potentat farmaceutyczny Gavin S. Herbert. Zobacz, jak wygląda rezydencja i poznaj jej historię!  

1/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Getty Images
1/5

Posiadłość ma dostęp do oceanu - przynależy do niej ponad 130-metrowy pas plaży. W centrum otoczonej murami posiadłości o powierzchni 5,5 hektara znajduje się jednopiętrowa rezydencja główna z 1927 roku.

2/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
2/5

Rezydencja przeszła gruntowną renowację. W środku panuje iście pałacowy wystrój np. malowane sufity.

3/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
3/5

Wspaniałe widoki na ocean rozciągają się z prawie wszystkich pomieszczeń!

4/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
4/5

Wnętrza willi zdobią podłogi z eleganckich płytek i prawdziwego drewna oraz sufity ze sklepieniami.

5/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
5/5

Do głównego domu należy dwupokojowy pensjonat, liczne rezydencje dla personelu, dodatkowe biura, szklarnia, oświetlony kort tenisowy i ogrody. Basen, którego wybudowanie zlecił Nixon ma widok na ocean.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.