Posiadłość, która należała do prezydenta Richarda Nixona była niemym świadkiem najważniejszych wydarzeń…

Barbara Łubko 18 maja 2019 12:01

Malowniczo położona nad brzegiem oceanu hiszpańska rezydencja kolonialna Richarda Nixona w San Clemente w Kalifornii, znana pod nazwą „Western White House”, może być Twoja za jedyne 57,5 miliona dolarów! Były republikański prezydent spędzał tu mnóstwo czasu, a nawet gościł zagranicznych dygnitarzy. Rezydencja trafiła na rynek prawie cztery lata temu - wtedy cena wynosił 75 milionów dolarów. Niestety nie udało się znaleźć zainteresowanych. Może teraz, kiedy cena została obniżona uda się sprzedać posiadłość.

„Western White House” - rezydencja prezydenta Nixona

Nixon czasami wykorzystywał tę wspaniałą rezydencję, którą nazywał La Casa Pacifica, do celów dyplomatycznych. W 1973 roku gościł w majątku rosyjskiego przywódcę Leonida Breżniewa w ramach wznowienia dialogu ze Związkiem Radzieckim. Z wizytą pojawili się tu także japoński premier Eisaku Sato, i prezydent Południowego Wietnamu Nguyen Van Thieu. W willi odbywały się także zbiórki pieniędzy na cele charytatywne, które przyciągały postaci takie jak Ronald Reagan i Frank Sinatra!

Nixon sprzedał nieruchomość w latach 80., kilka lat po tym, jak zrezygnował z prezydentury po aferze Watergate. Posiadłość kupił potentat farmaceutyczny Gavin S. Herbert, który jest jej właścicielem do dziś. Zobacz, jak wygląda rezydencja i poznaj jej historię!  

1/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Getty Images
1/5

Posiadłość ma dostęp do oceanu - przynależy do niej ponad 130-metrowy pas plaży. W centrum otoczonej murami posiadłości o powierzchni 5,5 hektara znajduje się jednopiętrowa rezydencja główna z 1927 roku.

2/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
2/5

Rezydencja przeszła gruntowną renowację. W środku panuje iście pałacowy wystrój np. malowane sufity.

3/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
3/5

Wspaniałe widoki na ocean rozciągają się z prawie wszystkich pomieszczeń!

4/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
4/5

Wnętrza willi zdobią podłogi z eleganckich płytek i prawdziwego drewna oraz sufity ze sklepieniami.

5/5
Jak wygląda dom Richarda Nixona?
Copyright @Dzięki Uprzejmości Rob Giem, Compass Realty
5/5

Do głównego domu należy dwupokojowy pensjonat, liczne rezydencje dla personelu, dodatkowe biura, szklarnia, oświetlony kort tenisowy i ogrody. Basen, którego wybudowanie zlecił Nixon ma widok na ocean.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.