Jak ubrać choinkę?
Fot. STOCK ADOBE
O tym się mówi!

5 alternatywnych pomysłów na choinkę na Święta 2020!

Zrezygnuj z klasyki na rzecz nowoczesnych rozwiązań!

Aleksandra Frankowska 25 listopada 2020 18:27
Jak ubrać choinkę?
Fot. STOCK ADOBE

Nie ma Świąt 2020 bez choinki – to już tradycja. Bożonarodzeniowe drzewko od lat stroi nasze domy, a my w Wigilię kładziemy pod nim prezenty, które możemy otworzyć dopiero, kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Co powiecie jednak na to, aby znaleźć kilka alternatyw dla tradycyjnej choinki? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji.

Choinka ekologiczna

Trend eko staje się coraz bardziej modny i wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia. Widzieliście kiedyś choinkę wykonaną na przykład z prawdziwych, drewnianych desek? Taką wersję również można ozdobić własnoręcznie przygotowanymi łańcuchami i bombkami z papieru. Wersja less waste to świetne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają dbać o dobro naszej planety.

Alternatywa dla choinki
Fot. Adobe Stock

Choinka na ścianie

Jeśli Wasze mieszkanie jest niewielkie i na tradycyjną, dużą choinkę zwyczajnie nie macie miejsca, warto zastanowić się nad… choinką ścienną. Wiele inspiracji można znaleźć na Instagramie, a odrobiona wyobraźni pozwoli stworzyć prawdziwe dzieło sztuki na ścianie. Co Wy na to?

Choinka z książek

Jeśli jesteście wielbicielami książek, a na Waszych półkach piętrzą się ich tysiące, warto ułożyć je na sobie i stworzyć książkową choinkę. Niesamowita ozdoba sprawi, że Was dom wypełni się jeszcze większym klimatem, a każdy kto Was odwiedzi, znając Wasze zamiłowanie do literatury uzna, że to po prostu urocze.

Choinka z kwietnika

Niektóre kwietniki idealnie nadają się na… choinkową konstrukcję. Wystarczy odpowiednio rozłożyć kwiatki doniczkowe w różne strony, a całość ozdobić sznurem kolorowych światełek. Wiele inspiracji tego typu można znaleźć również na Instagramie.

Choinka z korków od wina

Miłośnicy wina mają okazję stworzyć choinkę w wersji DIY, sklejając ze sobą odpowiednio korki po winie. To dopiero wyzwanie, ponieważ, aby konstrukcja wyglądała okazale, korki powinni zbierać cały rok. Zobaczcie tylko, jaki piękny efekt choinkowy można osiągnąć. 

Alternatywa dla choinki
Fot. Re-actor

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.