Nowi dyrektorzy zarządzający Louis Vuitton i Dior
Fot. Keystone-France/Gamma-Keystone via Getty Images, Dominique Charriau/WireImage/Getty Images
ze świata mody

Wielkie zmiany w domach mody Louis Vuitton i Dior! Kim jest Delphine Arnault?

Prezes LVMH, Bernard Arnault zmienia oblicze luksusowych marek?

Redakcja VIVA! 13 stycznia 2023 16:30
Nowi dyrektorzy zarządzający Louis Vuitton i Dior
Fot. Keystone-France/Gamma-Keystone via Getty Images, Dominique Charriau/WireImage/Getty Images

Prezes i dyrektor generalny koncernu LVMH (i zarazem najbogatszy człowiek świata) Bernard Arnault zrobił zmiany na stanowiskach kierowniczych w dwóch najbardziej istotnych markach modowych w swoim portfolio. Arnault stawia też na rodzinę - czyżby przygotowywał się do emerytury i oddania władzy? Do kierowania domem mody Christian  Dior powołał swoją córkę Delphine Arnault. Natomiast stery Louis Vuitton powierzył Pietro Beccariemu, który był szefem Dior od 2018 roku. W Vuitton zastąpi Michaela Burke'a.

ZOBACZ TAKŻE: Bernard Arnault najbogatszym człowiekiem świata! Co wiemy o właścicielu grupy LVMH?

Nowe kierownictwo w domach mody Dior i Louis Vuitton - Delphine Arnault i Pietro Beccari

Delphine Arnault ma 47 lat, a w ciągu ostatniej dekady pracowała w Louis Vuitton razem z Burkem. Wcześniej spędziła kilkanaście lat w Dior. Zarządzanie Diorem przejmie od Pietro Beccariego. Nie będzie jej łatwo przebić sukcesy Beccariego, który w czasie swojej kadencji trzykrotnie zwiększył sprzedaż w firmie Christian Dior.

Nowi dyrektorzy zarządzający Louis Vuitton i Dior
Fot. Dominique Charriau/WireImage/Getty Images

Beccari wprowadził do marki nowe produkty, w tym akcesoria plażowe, takie jak deski surfingowe i hamaki, kierując ofertę marki do zamożnych bywalców kurortów. Pod jego rządami przeprowadzono też gruntowny remont historycznej siedziby marki przy Avenue Montaigne w Paryżu.

Beccari zajmie miejsce Michaela Burke’a, który od 2012 roku pełnił funkcję prezesa i CEO w Louis Vuitton. Michael Burke z Arnault związany jest od lat i podobno nadal pozostanie blisko prezesa koncernu. To właśnie Burke nadzorował gwałtowny wzrost Louis Vuitton i odpowiedzialny był za finansowy sukces brandu.

Nowi dyrektorzy zarządzający Louis Vuitton i Dior
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Nowi dyrektorzy zarządzający Louis Vuitton i Dior
Fot. Raymond Boyd/Michael Ochs Archives/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.