Księżniczka Beatrice
Fot. Noam Galai/Getty Images
O tym się mówi!

Wielka Brytania: ślubna tiara księżniczki Beatrice! Jakie skrywa tajemnice?

Wiemy, kto nosił ją wcześniej!

Aleksandra Frankowska 9 grudnia 2021 17:27
Księżniczka Beatrice
Fot. Noam Galai/Getty Images

Ślub księżniczki Beatrice z Edoardo Mapelli Mozzi planowany był od jesieni 2019. Niestety sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że wciąż konieczne było jego przekładanie. W końcu jednak parze udało się stanąć na ślubnym kobiercu, a księżniczka Beatrice zachwyciła swoją ślubną stylizacją w wersji vintage.

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Pałac męża księżniczki Beatrycze jest niewiarygodny!

Tiara królowej Elżbiety i nie tylko

Kiedy do sieci trafiły zdjęcia księżniczki Beatrice z mężem tuż po wyjściu z kościoła, świat oszalał. Suknia, w której pojawiła się księżniczka, należy bowiem do królowej Elżbiety. Na potrzeby ślubu została nieco zmieniona, jednak sam fakt, że królowa uczyniła taki gest w stronę wnuczki świadczył o ich ogromnej zażyłości. To jednak nie wszystkie elementy vintage, o które zadbała Beatrice.

Uwagę zwróciła również jej tiara. Tę samą w dniu swojego ślubu miała na sobie królowa Elżbieta w 1947 roku.

Królowa Elżbieta, książę Filip
Fot. Hulton Archive/Getty Images

Niezwykły gest królowej Elżbiety

Tiara, którą na ślubie miała zarówno Elżbieta, jak i jej wnuczka Beatrice, sięga czasów królowej Wiktorii. Panująca obecnie monarchini otrzymała ją w dniu swojego ślubu od swojej babki, aby ta przyniosła jej szczęście. Tym razem Elżbieta chcąc kontynuować niezwykłą tradycję, przekazała ją właśnie księżniczce Beatrice.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ślubna kreacja księżniczki Beatrice jest naprawdę wyjątkowa. Ma to związek z Elżbietą II!

Na zdjęciach sprzed kościoła, tuż po cichej ceremonii, w której udział wzięło zaledwie 30 osób, młoda para wyglądała na niezwykle szczęśliwą. Przepiękne, eleganckie stroje i wykorzystanie elementów z szafy ukochanej babci, pokazało jak księżniczka Beatrice z szacunkiem podchodzi do tradycji rodziny. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.