Sabina Zięba 29 lipca 2017 15:00
1/6
Copyright @Materiały prasowe
1/6

Stella McCartney to angielska projektantka mody i córka Paula McCartneya i Lindy Eastman. Doświadczenie w branży zdobywała od dziecka - już w wieku 15 lat pracowała u projektanta Christiana Lacroix. Następnie poszerzała swoją wiedzę w tym kierunku w Central St Martins College of Art & Design w Londynie. W kolejnych latach współpracowała m. in. z domem mody Chloé, Karlem Lagerfeldem, H&M i Adidasem, by w 2002 roku otworzyć w Nowym Jorku swój własny butik.

Polecamy też: Stella McCartney prezentuje pierwszą kolekcję dla mężczyzn! Czy ubrałabyś tak swojego faceta?

Projektantka znana jest także ze swojej pro ekologicznej i wegańskiej działalności. Wiadomo, że przez wiele lat wspomagała organizację PETA. Wielokrotnie projektowała również odzież z przetworzonych materiałów - tak jest i tym razem.
 

Kolekcja jesień/zima 2017/2018

W kampanii na najbliższy sezon Stella McCartney prezentuje najważniejsze projekty z jesienno-zimowej kolekcji, wykonane z innowacyjnych i powstałych z recyklingu tkanin: organicznej bawełny, nylonu, wiskozy oraz skór pozyskanych w bezkrwawy sposób. Zaskakujący jest fakt, że modelki biorące udział w akcji promocyjnej pozują... na wysypisku śmieci! Projektantka w ten sposób zwraca uwagę na problem związany z odpadami i nadmierną konsumpcją. Chce propagować ponowne przekształcanie plastiku. Sama tłumaczy: "Celem mojej kampanii jest zwrócenie uwagi na to, kim chcemy być  w przyszłości i jak chcemy o to zadbać. Powinniśmy zastanowić się nad naszym stosunkiem do środowiska i obrać wspólną ścieżkę. Otoczenie, jakie człowiek stworzył wokół siebie, od dawna odbiega od natury. A przecież życie toczy się tu i teraz, na jednej planecie, której dla własnego dobra nie możemy zmarnować".

Polecamy też: Boho-chic wciąż nie wychodzi z mody! Zobacz najlepsze propozycje sukienek


Sesja została wykonana na polu Wschodniej Szkocji i jest autorstwa fotografki Harley Weir oraz artysty Ursa Fishera, który stwierdził: "Dla mnie moda Stelli jest o godności, miłości i pięknej postawie wobec wszelkich wyzwań. Czujemy się dobrze i wyglądamy świetnie - chcieliśmy to odzwierciedlić w tej kampanii". Ujęcia zmuszają do zastanowienia się, co chcemy zostawić przyszłym pokoleniom. Zwracają uwagę, że odpady jednorazowego użytku wykonane z tworzyw sztucznych kończą na wysypisku i nigdy się nie rozkładają. Modelki pozują na zardzewiałym aucie, a także stercie śmieci, które mają zostać poddane recyklingowi (wśród nich widzimy również torebki projektu McCartney), ubrane w oversizowe kontrastujące stylizacje w barwach ziemi. Zobacz efekty niezwykłej kampanii w naszej galerii!

2/6
Copyright @Materiały prasowe
2/6

Kampania Stelli McCartney jesień/zima 2017/2018

Polecamy też: Jak Miranda Kerr prezentuje się w pierwszej sesji po ślubie? Zobacz kampanię marki Marella!

3/6
Copyright @Materiały prasowe
3/6

Kampania Stelli McCartney jesień/zima 2017/2018

Polecamy też: Czy córka Kate Moss wyrasta na nową ikonę mody?

4/6
Copyright @Materiały prasowe
4/6

Kampania Stelli McCartney jesień/zima 2017/2018

Polecamy też: Michael Kors kupił Jimmy Choo! Czy w ten sposób poprawi sytuację finansową swojej firmy?

5/6
Copyright @Materiały prasowe
5/6
6/6
Copyright @Materiały prasowe
6/6

Kampania Stelli McCartney jesień/zima 2017/2018

Polecamy też: Cara Delevingne i Lily-Rose Depp zostały bohaterkami najnowszej kampanii Chanel!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.