wesele-trendy-2021-mikrowesele-jak-urzadzic-2
Fot. Adobe.Stock.com
O TYM SIĘ MÓWI

Od kiedy będzie można organizować wesela w Polsce? Dla ilu gości?

Znamy nowe wytyczne!

Paulina Filipowicz 27 maja 2020 18:15
wesele-trendy-2021-mikrowesele-jak-urzadzic-2
Fot. Adobe.Stock.com

Już dziś rząd na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego ogłosił czwarty etap znoszenia ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa. Poluzowanie wprowadzonych w ramach walki z epidemią SARS-CoV-2 restrykcji nastąpi już na początku czerwca. Dzisiaj ogłoszone zostały również decyzje ws. odmrażania branży weselnej i ku radości wszystkich przyszłych nowożeńców, od 6 czerwca organizowane będą mogły być wesela aż na 150 osób!

Kiedy będzie można zorganizować wesele?

Jeszcze podczas oficjalnej konferencji prasowej premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, która odbyła się 29 kwietnia, szef resortu zdrowia mówił: „Utrzymujemy zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób nadal, ale też nie rekomendujemy dużych spotkań tego typu, jak wesela czy imprezy towarzyskie (…) Wiemy, że na całym świecie imprezy masowe stawały się tymi miejscami, które stanowiły ogniska rozprzestrzeniania się koronawirusa. W mikroskali takimi ogniskami mogą być wesela i spotkania towarzyskie. Dlatego nie rekomendujemy tego typu spotkań w przestrzeni prywatnej”.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, przy okazji uruchamiania trzeciego etapu odmrażania gospodarki, mówił, że organizacja wesel musi na razie poczekać. Podkreślał, iż w pierwszej kolejności musi ruszyć branża gastronomiczna, by móc mówić o przyjęciach weselnych.  W tej sprawie na konferencji prasowej w minionym tygodniu minister zdrowia zabrał głos. "Będziemy rekomendować, by w pierwszej kolejności – oczywiście z odpowiednimi obwarowaniami – umożliwić organizację wesel do 50 osób" - powiedział Szumowski. O wszystkich szczegółach nowych rozporządzeń dowiedzieliśmy się dziś, podczas konferencji dotyczącej czwartego etapu znoszenia obostrzeń.

Wesele 2020. Nowe wytyczne

Dzisiaj ogłoszone zostały decyzje ws. odmrażania branży weselnej. Od 6 czerwca organizowane będą mogły być wesela na 150 osób! Na razie rząd nie podał szczegółów obostrzeń, jakie będą obowiązywać na uroczystościach. Reporter RMF FM Mariusz Piekarski nieoficjalnie informował, że ilość gości będzie zależna od wielkości sali weselnej.  Na jednego gościa miałyby przypadać 4 metry kwadratowe. Miejsc siedzących prawdopodobnie ma być o 20 procent mniej niż standardowo, a uczestnicy wesela mieliby siedzieć po jednej stronie stołu w odległości co 40-50 centymetrów od siebie. Według nieoficjalnych informacji na 15 osób miałby przypadać jeden kelner, który w trakcie przyjęcia będzie obsługiwał jedynie stałą grupę zaproszonych gości. Według przypuszczeń obsługa obowiązkowo będzie musiała pracować w maseczkach ochronnych, a płyny do dezynfekcji  mają być umieszczane przy wejściu do sali, dla gości w obszarze sali jadalnej i przy wyjściu z toalet

Ślub w czasach koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URATUJ ZIEMIĘ: Niezwykłe „lasy kamiennych igieł”
 na Madagaskarze, drzewa jak z bajki na Sokotrze – czy ostatnie bastiony nieskażonej przyrody ocaleją? IZA MIKO: „Pandemia pokazała, że czas na zmiany na poziomie globalnym. Potrzebne jest prawo i wprowadzenie kar”. ELŻBIETA DZIKOWSKA o tym, co nas czeka – „zadeptany” przez turystów świat? TOMASZ ZUBILEWICZ: „Myślimy, że nastąpi dzień, w którym gwałtownie wszystko wróci do stanu poprzedniego. To błąd”. W cyklu Extra: Przeludnienie – kres „luksusu rasy ludzkiej…”.