ślub nowe zasady 2020
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Kiedy będzie można zorganizować wesele?

Są nowe regulacje Ministerstwa Zdrowia!

Paulina Filipowicz 25 maja 2020 21:31
ślub nowe zasady 2020
Fot. Adobe Stock

Pandemia pokrzyżowała plany par, kóre w 2020 roku planowały przyjęcia weselne. Rząd pracuje obecnie nad rozporządzeniem, które będzie regulować kwestię ślubów i wesel w 2020 roku w obliczu zagrożenia koronawirusem. Pytanie, kiedy będzie można organizować klasyczne wesela na 50 lub więcej osób? Jak się okazuję, być może szybciej niż moglibyśmy się tego spodziewać.

Kiedy będzie można zorganizować wesele?

Jeszcze podczas oficjalnej konferencji prasowej premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, która odbyła się 29 kwietnia, szef resortu zdrowia mówił: „Utrzymujemy zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób nadal, ale też nie rekomendujemy dużych spotkań tego typu, jak wesela czy imprezy towarzyskie (…) Wiemy, że na całym świecie imprezy masowe stawały się tymi miejscami, które stanowiły ogniska rozprzestrzeniania się koronawirusa. W mikroskali takimi ogniskami mogą być wesela i spotkania towarzyskie. Dlatego nie rekomendujemy tego typu spotkań w przestrzeni prywatnej”.

Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej niż pod koniec kwietnia. Jesteśmy na trzecim etapie odmrożenia gospodarki - na nowych zasadach otwarte zostały sklepy, restauracje, hotele czy kawiarnie. Jest więc duża szansa, że zbliżamy się właśnie do czwartek etapu, w którym ma również pojawić się decyzja o organizacji wesel. Organizacja imprez będzie jednak wiązała się z pewnymi ograniczeniami. W tej sprawie na konferencji prasowej w miniony piątek głos zabrał minister zdrowia, Łukasz Szumowski. "Będziemy rekomendować, by w pierwszej kolejności – oczywiście z odpowiednimi obwarowaniami – umożliwić organizację wesel do 50 osób" - powiedział Szumowski. O wszystkich szczegółach nowych rozporządzeń dowiemy się jeszcze w tym tygodniu. Najprawdopodobniej nowe zasady zaczną obowiązywać od 1 czerwca. Jak zaznaczył, limit 50 uczestników wesel ma nie dotyczyć osób z obsługi. Obecnie nad wytycznymi dla całej branży pracuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Ślub w czasach koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com

TAGI #ślub

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.