ksiezna-diana-w-codziennych-stylizacjach-ktore-odtworzysz-w-domu
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Ubierz się jak księżna Diana! Znana marka stworzyła kolekcję inspirowaną stylem Lady Di

Te kultowe looki pamiętają wszyscy!

Paulina Filipowicz 9 października 2020 14:31
ksiezna-diana-w-codziennych-stylizacjach-ktore-odtworzysz-w-domu
Fot. Getty Images

Księżna Diana, ikona stylu i elegancji lat 90., do dziś zachwyca i inspiruje miliony kobiet na całym świecie. Chociaż od jej śmierci minęły już 23 lata, archiwalne zdjęcia księżnej są dowodem, iż styl "Królowej ludzkich serc" jest nieśmiertelny. Nic więc dziwnego, że amerykańska marka Rowing Blazers postanowiła stworzyć całą kolekcję inspirowaną kultowymi już stylizacjami Diany Spencer.

Ubierz się jak księżna Diana. Znana marka stworzyła kolekcję inspirowaną stylem Lady Di

Kiężna Diana była niekwestionowaną ikoną stylu. Lady Di przykładała ogromną wagę do swojego wyglądu, a prywatnie przyjaźniła się z topowymi projektantami. Mimo, że największy podziw wzbudzają jej looki z oficjalnych wystąpień i przyjęć, jak słynna sukienka zemsty założona na przyjęciu "Vanity Fair", Diana była również królową stylu athleisure. Amerykańska marka Rowing Blazers postanowiła przyjrzeć się codziennym stylizacją księżnej Diany i wybrała najlepsze looki Lady Di, by stworzyć kolekcję inspirowaną jej niepowtarzalnym stylem!

Co znajdziemy w kolekcji Rowing Blazers? Marka zdecydowała się m.in. odtworzyć słynny czerwony sweter z białymi owcami, który oryginalnie pochodził z oferty brandu Warm & Wonderful. Okazuje się, że dyrektor kreatywna Rowing Blazers tworząc kopię swetra ściśle współpracowała z projektantami z Warm & Wonderful, by stworzyć idealny fason, niemal identyczny do tego, który miała księżna. Diana swój ukochany sweter nosiła często na mecze polo i spotkania towarzyskie o luźniejszym charakterze.

ksiezna-diana-w-codziennych-stylizacjach
Fot. Getty Images

ksiezna-diana-w-codziennych-stylizacjach
Fot. Mat.prasowe

W kolekcji znajdziemy również inne kultowe look Diany Spencer. Pamiętacie białą bluzę z napisami i namalowanymi czerwonymi balonami, którą księżna nosiła razem z marynarką, dżinsami i czapką z daszkiem? Ten fason również został odtworzony, jak również kilka innych ulubionych oversize'owych swetrów Diany. Nie brakuje również bardziej eleganckich elementów garderoby, jak pasiasta dwurzędowa marynarka, kraciasty garnitur czy pudrowy welurowy żakiet. Nie zapomniano również o bardzo charakterystycznym dodatku, który Diana nosiła tylko gdy okazja na to pozwalała. Czapki z daszkiem w stylu retro, choć tak nieodpowiednie dla żony księcia, Lady Di uwielbiała...  

ksiezna-diana-w-codziennych-stylizacjach
Fot. Getty Images

ksiezna-diana-w-codziennych-stylizacjach
Fot. Mat.prasowe

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.