Gigi Hadid, Jared Leto, Vanessa Hudgens...

Sabina Zięba 12 kwietnia 2019 19:30

Festiwale muzyczne w ostatnich latach stały się wybiegami mody, które ogląda się z nie mniejszą ciekawością niż zdjęcia z fashion weeków. Styl jaki obowiązuje na tych wydarzeniach powstał w latach 90. ubiegłego wieku i miał związek z praktycznymi kwestiami, jak spanie na kempingach czy niepewną pogodą.

Kwestie te nie ułatwiały prezentowania się podczas koncertów zgodnie z najnowszymi trendami, dlatego też w skład nowego stroju dla kobiet zaczęły wchodzić kalosze Hunter na przemian z kowbojkami (czyli obuwie, które biorąc pod uwagę tłum ludzi na otwartym polu, musi sprostać staniu w błocie), podkoszulki z frędzlami, koronkowe i haftowane topy, króciutkie szorty lub ucięte jeansy, duże kapelusze o szerokich rondach, etniczna biżuteria, wygodne torebki przez ramię oraz kwiaty we włosach.

W XXI wieku takie zestawy zdobyły niezwykłą popularność dzięki Kate Moss, która zawsze na festiwalach pojawiała się ubrana w stylu boho. Zobaczcie w galerii stylizacje innych światowej sławy gwiazd i zainspirujcie się ich lookami!  

1/9
Copyright @Instagram
1/9

Vanessa Hudgens podczas festiwalu Coachella w 2017 roku. Artystka na co dzień ubiera się w stylu boho, więc doskonale dobiera poszczególne elementy stylizacji.

2/9
Copyright @Instagram
2/9

Modelka Alessandra Ambrosio z przyjaciółkami w typowych festiwalowych zestawach.

3/9
Copyright @Instagram
3/9

Mężczyźni na festiwalach stawiają na luz, jeans, motywy wakacyjne lub boho. Na zdjęciu Jared Leto na Coachelli.

4/9
Copyright @Instagram
4/9

Gigi Hadid ze znajomymi w idealnych festiwalowych stylizacjach.

5/9
Copyright @Getty Images
5/9

Kendall Jenner

6/9
Copyright @East News
6/9

W modzie festiwalowej ważne są dodatki, hafty, poszczególne warstwy ubioru, śmiałe wzory i kobiece materiały.

7/9
Copyright @Instagram
7/9

Paris Hilton

8/9
Copyright @Instagram
8/9

Styl boho to inspiracja innymi kulturami, w tym kulturą nomadów, ze swobodnymi kolorowymi ubraniami, wykorzystującymi elementy strojów narodowych.

9/9
Copyright @Instagram
9/9

Selena Gomez

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.