Marcin Brzeziński 18 kwietnia 2017 18:45
1/8
Kim Kardashian w sukni vintage Versace
Copyright @East News
1/8

Kim Kardashian powraca na czerwone dywany! Ostatnio pojawiła się na premierze filmu „The Promise” czyli „Przyrzeczenie” w Los Angeles. Uwagę zwróciła jej kreacja. Nie była to jak zwykle suknia z najnowszej kolekcji jakiegoś wielkiego domu mody, a sukienka Versace mająca już dobrze ponad… dziesięć lat! Dopasowana złota kreacja podkreślała wszystkie walory sylwetki Kim Kardashian, jakby była specjalnie dla niej zaprojektowana. Trochę wcześniej, bo na początku kwietnia celebrytka również zaprezentowała stylizację vintage. Na imprezie Daily Front Row Fashion Los Angeles Award zobaczyliśmy Kim Kardashian w sukni z kolekcji Givenchy na jesień 2011 roku. W ten sposób pani West chciała wyrazić swoje uznanie dla nagrodzonego tego wieczoru długoletniego dyrektora kreatywnego tego francuskiego domu mody (i jednocześnie swego przyjaciela), Riccardo Tisci.

 

Kim Kardashian w sukni vintage Givenchy na imprezie Daily Front Row Fashion Los Angeles Award.

 

Polecamy też: Riccardo Tisci opuszcza dom mody Givenchy! Zobaczcie jego wyjątkowe kreacje, które kochały gwiazdy!

 

Krótka historia trendu vintage

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że modę na suknie vintage zapoczątkowała… Julia Roberts. A było to na uroczystości rozdania Oscarów w 2000 roku. Wtedy to równie gorące oklaski, co jej nagrodzona kreacja w filmie „Erin Brockovich” wzbudziła suknia aktorki. Była to czarna kreacja z czarnym trenem ozdobiona skromnym białym paskiem, a pochodząca z kolekcji domu mody Valentino. Nie aktualnej, ale z 1982 roku! Julia Roberts złamała w ten sposób obowiązującą na Oscarach zasadę, która mówiła, że można pokazać się na tej uroczystości wyłącznie w nowej, uszytej na zamówienie sukni. I to takiej, której nikt jeszcze wcześniej nie widział! Śmiały ruch aktorki sprawił, że moda vintage niepodziewanie zyskała seksapil. Zaś Valentino uznał, że to rozdanie Oscarów było jednym z najważniejszych momentów w jego błyskotliwej, zawodowej karierze. Ale sukcesy mistrza na czerwonym dywanie w Los Angeles na tym się nie skończyły…

 

Julia Roberts w sukni vintage domu mody Valentino.

 

Polecamy też: Jackie Kennedy była i wciąż pozostaje prawdziwą ikoną mody. Spróbuję odkryć sekrety jej stylu!

 

Być jak Jacqueline Kennedy

W ślad za Julia Roberts poszły inne gwiazdy. I tak się dziwnie składa, że również na Oscarach. Szczególnie zapisały się w historii zwłaszcza dwie. Pierwszą z nich była Jennifer Lopez. W 2003 roku piosenkarka przybyła na oscarową uroczystość w towarzystwie swego ówczesnego partnera Bena Afflecka i w oszałamiającej sukni… Valentino! Suknia była kopią modelu, który w 1967 roku włoski projektant stworzył dla Jacqueline Kennedy Onassis. Wdowa po Johnie F. Kennedym wystąpiła w niej podczas swojej wizyty w Kambodży. Nastoletnia Jennifer Lopez zobaczyła tę kreację w starym piśmie o modzie i kompletnie na jej punkcie oszalała. Po wielu latach ubłagała Valentino by podobną suknię uszył dla niej.

 

Jennifer Lopez w sukni domu mody Valentino.

 

Polecamy też: Jennifer Lopez i Giuseppe Zanotti projektują kolekcję butów. Będzie seksownie! Mamy pierwsze zdjęcia

 

Do… dwóch razy sztuka

Gwiazdą, która przyczyniła się szczególnie do promocji mody vintage była też Reese Witherspoon. Aktorka w 2006 roku wystąpiła na gali Golden Globe w sukni Chanel z lata 60. Niestety wkrótce okazało się, że parę lat temu w tym samym modelu na tej samej uroczystości pokazała się Kirsten Dunst! Nie zraziło to aktorki do wyjątkowych kreacji z długą historią. Na Oscarach nie zaryzykowała już jednak podobnej wpadki. Jej styliści sprawdzili dokładnie, że był tylko jeden jedyny egzemplarz pewnej sukni Diora z 1955 roku. Suknia została pieczołowicie odrestaurowana i sprawiła, że odbierająca statuetkę za film „Spacer na linie” gwiazda wyglądała po prostu wyjątkowo! A teraz zapraszamy do naszej galerii, w której znajdziecie gwiazdy, które pokochały sukienki z… przeszłością!

 

Reese Witherspoon w sukni vintage domu mody Dior.

 

Polecamy też: Wyjątkowa wystawa poświęcona dzieciństwu Christiana Diora w jego rodzinnym domu w Normandii!

2/8
Natalie Portman vintage sukni Dior na Oscarach 2012
Copyright @East News
2/8

Natalie Portman w sukni vintage domu mody Dior na Oscarach, 2012.

3/8
Naomi Campbell w vintage sukni Pierre Cardin
Copyright @Pinterest
3/8

Naomi Campbell w sukni vintage domu mody Pierre Cardin na imprezie Gala Spa Awards 2016 w Baden-Baden.

4/8
Mary-Kate Olsen w sukni vintage od Givenchy
Copyright @East News
4/8

Mary-Kate Olsen w sukni vintage od Givenchy pojawiła się na Met Gali w 2011 roku.

5/8
Amal Clooney w vintage kreacji z domu mody Yves Saint Laurent
Copyright @East News
5/8

Amal Clooney w sukni vintage domu mody Yves Saint Laurent na premierze komedii „Ave Cezar!” na Festiwalu Filmowy w Berlinie, 2016.

6/8
Jennifer Aniston vintage Halston , Emmy Awards 2003
Copyright @Pinterest
6/8

Jennifer Aniston w kreacji vintage domu mody Halston na gali Emmy Awards, 2003.

7/8
Penelope Cruz w koronkowej sukni vintage domu mody Ungaro
Copyright @East News
7/8

Penelope Cruz w sukni vintage domu mody Ungaro na imprezie Feroz Cimema Awards w Madrycie, 2016.

8/8
ate Moss vintage John Galliano,2011
Copyright @East News
8/8

Kate Moss na ślub z rockowym muzykiem Jamie Hincem założyła vintage suknię Johna Galliano, 2011.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.