Ewa Minge, Viva! lipiec 2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
ZE ŚWIATA MODY

Wiemy już, kto będzie w tym roku dyktował trendy! Ewa Minge na Fashion Week Poland w Łodzi! Kto jeszcze?

4 marca 2016 11:15
Ewa Minge, Viva! lipiec 2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Już 19 kwietnia 2016 rozpocznie się następna edycja najważniejszego wydarzenia polskiego świata mody, czyli FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Gościem specjalnym będzie Ewa Minge! Dwa razy do roku fani mody mają szansę zapoznać się z najnowszymi trendami i zobaczyć kolekcje najzdolniejszych projektantów. Wiemy już, kto wiosną zaprezentuje swoje pomysły na wybiegu.

25 lutego Rada Programowa, w skład której wchodzi m.in. dyrektor Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, Andrzej Foder  oraz dziennikarz, Olivier Janiak, wybrała 10 najciekawszych kolekcji na sezon jesień-zima 2016/2017. W sekcji Designer Avenue, stworzonej, by pokazywać kolekcje prêt-à-porter uznanych projektantów, zobaczymy propozycje Marty Kuszyńskiej, Modelove, Malgrau i Klaudii Markiewicz. Do Studio, czyli inkubatora dla twórców, zakwalifikowali się Khategat i Zwyrd, a do kategorii przeznaczonej dla debiutantów o największym potencjale, OFF Out Of Schedule - Anna Pawluk (AP). Ewa Leśniewska, Szczesny i Girl Little Boy.

 

Fot. Facebook

Propozycja z kolekcja "Tribute" S/S2016 Klaudii MarkiewiczOgłoszono też, że gościem specjalnym tej edycji będzie Ewa Minge - projektantka o ugruntowanej pozycji na rynku mody, która od ponad 20 lat prowadzi własny dom mody. Jest laureatką międzynarodowego tytułu „Next Couture” i Złotego Medalu na międzynarodowych targach w Moskwie i w Kijowie, a jej kolekcje prezentowane są na wybiegach na całym świecie.

 

Eva Minge

W ubraniach projektu Ewy Minge chodzą takie gwiazdy jak: Sheryl Cole, Kelly Rowland, czy LaToya Jackson.

 

Ewa Minge, Viva! maj 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF

Ewa Minge na sesji dla "VIVY!"Na łódzkim tygodniu mody odbędą się też targi SHOWROOM, na których będzie można kupić projekty bezpośrednio od twórców, cykl seminariów o modzie LET THEM KNOW, oraz wystawa promująca młodych fotografów mody „Fashion PhotographersNow”.

 

Polecamy też: Najlepiej ubrani 2016 w Polsce! Królowe mody, kreacje roku, a także... największe stylowe wpadki.

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.