Kim jest Noonoouri?

Sabina Zięba 13 kwietnia 2019 09:01

Fikcyjne influencerki opanowują Instagram! W ostatnim czasie powstaje wiele kont wyimaginowanych postaci, a niektóre z nich biorą nawet udział w kampaniach wielkich domów mody. Naprzeciw nim wychodzi Noonoouri - modna laleczka, która jest fantazją, a jednocześnie... wzorem do naśladowania.

Kim jest Noonoouri?

Powstała w 2012 roku. Wykreował ją 43-letni grafik z Monachium, Joerg Zuber, razem ze swoją agencją reklamową „Opium Effect”. Początkowo żaden inwestor nie był nią zainteresowany, dlatego w 2017 roku grafik sam wprowadził ją na rynek. 

Wirtualna influencerka ma figurę lalki, mikroskopijny nos i ogromne oczy w stylu mangi. Od początku założeniem było, aby nie wyglądała realistycznie. Sam Joerg Zuber wyznał: „Noonoouri jest i pozostaje fikcyjną postacią. Ma to być rozpoznawalne dla każdego na pierwszy rzut oka”. 

Gustuje w ubraniach Marca Jacobsa, Diora i Versace, a nawet promuje linię makijażu Kim Kardashian. Grafik utrzymuje: „W wieku pięciu lat kupiłem sobie swój pierwszy magazyn mody i od razu byłem tym światem zafascynowany. Blask, splendor, kreatywność. Od tego momentu Noonoouri istnieje w mojej głowie. Dla mnie moda oznacza wolność. A Noonoouri ma być jej ucieleśnieniem”. Ponadto ta influencerka ma charakter, jest weganką, nie nosi futer i opowiada się za zrównoważoną modą. „Dla mnie było ważne, żeby Noonoouri niosła przesłanie. Dzięki niej mam platformę, aby móc coś zmienić. Chcę skorzystać z tej szansy, ponieważ wielu prawdziwych influencerów robi to niestety zbyt rzadko”.

Zobaczcie jej zdjęcia w naszej galerii! Możecie zajrzeć też na profil Noonoouri, który obserwuje już 270 tysięcy osób... 

1/8
Copyright @Instagram @noonoouri
1/8

2/8
Copyright @Instagram @noonoouri
2/8

3/8
Copyright @Instagram @noonoouri
3/8

4/8
Copyright @Instagram @noonoouri
4/8

5/8
Copyright @Instagram @noonoouri
5/8

6/8
Copyright @Instagram @noonoouri
6/8

7/8
Copyright @Instagram @noonoouri
7/8

8/8
Copyright @Instagram @noonoouri
8/8

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.