Suknia Miss Supranational 2021 natalia balicka piorun
Fot. Instagram: @nataliabalicka, YouTube.com
o tym się mówi

Suknia reprezentantki Polski Miss Supranational 2021 Natalii Balickiej zmiażdżona w sieci!

Kreację stworzyła projektantka Agaty Dudy Ela Piorun

Redakcja VIVA! 24 sierpnia 2021 14:30
Suknia Miss Supranational 2021 natalia balicka piorun
Fot. Instagram: @nataliabalicka, YouTube.com

Ta kreacja przejdzie do historii… Niestety raczej na pozytywny zapis nie ma tu co liczyć! Suknia dla Natalii Balickiej, która otrzymała tytuł Miss Supranational 2021 została zaprojektowana przez Elę Piorun. Designerka słynie z tworzenia strojów dla Pierwszej Damy RP Agaty Dudy. Jej zachowawcze kostiumy prezentują się poprawnie. W przypadku tej sukni, internauci nie mają złudzeń - to, delikatnie mówiąc, nietrafiony projekt. Czerwona suknia jest klasyczna i prosta, ale coś, co na potrzeby tego artykułu nazwiemy roboczo „etolą z orła” sprawia, że cała kreacja prezentuje się groteskowo…

Suknia Natalii Balickiej na wyborach Miss Supranational 2021

Zdjęć kreacji z orłem próżno szukać w mediach społecznościowych Eli Piorun czy Natalii Balickiej. Na profilu Natalii pojawiło się tylko jedno ujęcie w czerwonej sukni, ale bez orła… Jednak internautom nic nie umknie i screeny z transmisji wyborów Miss Supranational 2021 podbiły media społecznościowe.

Zobacz także: Najbardziej kontrowersyjne stylizacje Kim Kardashian

Kreacja nie przypadła do gustu m.in. Michałowi Szpakowi, który zamieścił jej zdjęcie w relacji na swoim profilu na Instagramie, opatrując je hashtagiem #wolnośćfobia.

Suknia Miss Supranational 2021 natalia balicka piorun szpak
Fot. Instagram: @michal_szpakofficial

Zobacz także: Michał Szpak zachwycił w Sopocie

Negatywne opinie o projekcie Eli Piorun mnożą się w sieci. Niektórzy porównują go do słynnej sukni Björk, która wiele lat temu wywołała burzę suknią z łabędziem. Różnica jest taka, że piosenkarka zrobiła to z rozmysłem, jej strój miał być kontrowersyjny.

Michał Zaczyński, krytyk mody i autor popularnego bloga, napisał na swoim profilu na Facebooku: „Poziom artystyczny oraz wykonanie dzieła sugeruje, że za inspirację posłużyły etykiety wędlin drobiarskich, względnie wystrój osiedlowych sklepów mięsnych. Kolejny dowód na to, jak przewrotna i wszechobecna jest moda”. Ten przewrotny komentarz wywołał burzę. Pod postem posypały się komentarze. Dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska zapytała: „Czy tego nie można zgłosić jako obrazy godła?”. „Myślałam, że to projekt Christiana Paula uszyty przez panią Obajtek” – napisała jedna z internautek. „Nie pozostaje nic innego, jak spuścić na to… ostry cień mgły” - to kolejny wpis. „Jaki kraj, taka suknia Bjork. A dziewczyna piękna”, napisał inny komentujący. Na nieszczęście Natalii, prawdopodobnie zamiast o jej wygranej w konkursie, będziemy dłużej pamiętać o stroju, w którym musiała wystąpić na gali.

Ela Piorun, projektantka sukni, odpowiada na hejt

Głos w sprawie zabrała twórczyni projektu. Ela Piorun z dystansem podeszła do krytyki.

„Uszyłam tysiące kreacji, ale ta ostatnia wzbudziła największe zainteresowanie i kontrowersje. Biorąc pod uwagę, że dostałam wiele zapytań o możliwość wystawienia sukni na cele charytatywne, cieszę się, że suknia jest tak popularna”, podkreśla.

Dodała, że w przypadku wyborów Miss Supranational pokaz strojów narodowych jest obligatoryjny. 

„Bardzo się cieszę, że dzięki mojej kreacji wiele osób zainteresowało się tym konkursem i samą kandydatką. Uważam, że suknia narodowa mojego projektu jest piękna, szlachetna, a przede wszystkim w tematyce barw narodowych”, stwierdziła w rozmowie z WP Kobieta.

A co ma do powiedzenia na temat krytyki?

„Hejt jest bardzo zły i krzywdzący”, kwituje Ela Piorun.

Natalia Balicka o kontrowersyjnej stylizacji na wyborach Miss Supranational 2021

Reprezentantka Polski w konkursie zamieszanie skomentowała jednym zdaniem. 

Niestety suknia do mnie dotarła w trakcie zgrupowania do Miss Supranational. Nie byłam w stanie niczego zmienić”, napisała w mailu do redakcji WP Kobieta.

Bardziej wylewna była osoba z jej otoczenia. 

„To był pomysł projektantki. To ona zaoferowała nam swoją pomoc. Zaproponowała, że uszyje Natalii suknię wieczorową na galę finałową oraz strój narodowy. Tę sukienkę Natalia dostała 2 dni przed nagraniem, a o samym udziale w konkursie dowiedziała się miesiąc wcześniej. Nie było zbyt wiele czasu na przygotowania. Nie miała innego wyjścia”, ujawniła znajoma Natalii Balickiej.

Zdementowała również stanowczo pojawiające się głosy, że sukienka została źle założona. 

Sukienka nie była źle założona, ona po prostu taka była i założona wyglądała na żywo tak, jak wszyscy widzieli”, podkreśla. I dodaje, że hejt, który wylał się także na reprezentantkę Polski, sama zainteresowana znosi bardzo źle.

„Natalia bardzo dumnie reprezentowała Polskę. Jest jej przykro, że hejt spadł też na nią. Ona nie miała żadnego udziału w projektowaniu tej kreacji. Zamiast skupić się na tym, co Natalia osiągnęła, wszyscy skupili się na sukience. Jest to dla Natalii bardzo krzywdzące”, podkreśliła. 

Czytaj także: Michał Szpak po raz kolejny zaskoczył fanów swoją stylizacją. Wystąpił na scenie w biustonoszu!

Suknia Miss Supranational 2021
Fot. YouTube.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.