Michal Szpak na festiwalu w Sopocie 2021 stylizacja stanik
Fot. Piotr Podlewski/AKPA
stylizacje gwiazd

Michał Szpak w żałobie na scenie w Sopocie? Ta stylizacja ma symboliczne znaczenie!

Dlaczego gwiazdor zdecydował się na ten kontrowersyjny look?

Redakcja VIVA! 20 sierpnia 2021 13:16
Michal Szpak na festiwalu w Sopocie 2021 stylizacja stanik
Fot. Piotr Podlewski/AKPA

Podczas ostatniego wieczoru Top of the Top Sopot Festival 2021 w Operze Leśnej odbył się jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia TVN 24, na którym Michał Szpak zaśpiewał przebój Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę”. Cały występ był starannie przemyślany, a emocjonalne wykonanie Szpaka poruszyło publiczność. Gwiazdor pojawił się w czarnej, odważnej stylizacji ze stanikiem. Look ewidentnie nawiązywał do stroju żałobnego. Kilka szczegółów stroju ma niezwykle istotne znaczenie…

Zobacz też: Półnagi Michał Szpak zaszokował stylizacją w Sopocie! Internauci podzieleni

Michał Szpak na scenie podczas Top of the Top Sopot Festival 2021

Szpak pozował na ściance w tym samym stroju, w którym wystąpił na scenie - mogliśmy więc przyjrzeć sie dokładnie całemu lookowi. Szpilki, czarny garnitur z krótką marynarką, która odsłaniała stanik w tym samym kolorze to tylko początek. Twarz Szpaka pokrył, wielokrotnie powtórzony napis „wolnośćfobia”. Ten sam napis pod oczami wyglądał jak spływające łzy. Już na czerwonym dywanie widać było więc, że artysta manifestuje równościowe poglądy. Jednak dopiero na scenie mogliśmy w pełni docenić artystyczny kunszt Szpaka, który doskonale przemyślał swój występ. Śpiewając hit Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę” strój Szpaka ozdabiał orzeł - polskie godło, a czarny koronkowy welon, który spowijał jego twarz przypomniał nam stroje polskich kobiet w czasie żałoby narodowej tzw. Czarnego Protestu z 1861 roku.
 

Stylizacja Szpaka i jego występ na scenie w Sopocie to piękny artystyczny gest, który doceniła zgromadzona  publiczność. Michał opublikował też posta na swoim profilu na Instagramie, a zdjęcie z występu opatrzył wymownym komentarzem:
 

🇵🇱 kocham choć milość ta coraz trudniejsza. #wolnoscfobia To strach przed wolnością… a Ty czemu się boisz?

Michal Szpak na festiwalu w Sopocie 2021 stylizacja
Fot. Piotr Podlewski/AKPA

Michal Szpak na festiwalu w Sopocie 2021 stylizacja zaloba
Fot. Piotr Podlewski/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.