Eppram mn
Fot. Edward Berthelot/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Czy marka Eppram, stworzona przez Maffashion i Lanę Nguyen się zamyka?

Dlaczego świetnie prosperująca firma zawiesiła działalność? 

Aleksandra Trendak 8 czerwca 2022 18:30
Eppram mn
Fot. Edward Berthelot/Getty Images

Eppram to polska marka założona przez influencerkę Maffashion i projektantkę Lanę Nguyen. Ubrania, które duet wydawał pod wspólną nazwą bardzo szybko stały się hitem wśród gwiazd takich jak Kourtney Kardashian, Kris Jenner, Sofia Richie czy Addison Rae. Niestety w sobotę rano, czwartego czerwca na Instagramie Julii Kuczyńskiej pojawiło się oświadczenie, w którym fani dowiedzieli się o zawieszeniu działalności marki. Czemu do tego doszło? Co będzie dalej z marką Eppram? Jak właścicielki odnoszą się do wszelkich spekulacji i plotek? 

ZOBACZ TEŻ: Jak wygląda wnętrze domu Julii Kuczyńskiej i Sebastiana Fabijańskiego?

Fenomen Eppram - marka modowa stworzona przez Maffashion i Lanę Nguyen

Eppram to efekt współpracy influencerki Julii Kuczyńskiej, znanej w sieci jako Maffashion i projektantki Lany Nguyen. Firma zaczęła działalność w 2020 roku i bardzo szybko wypuściła swoją pierwszą kolekcję, która odniosła ogromny sukces. Stopniowo poszerzała swoją ofertę i wprowadzała coraz to nowsze produkty i linie, chociażby odzież dziecięcą i dodatki. W kampaniach promocyjnych można było zobaczyć modelki i modeli o różnych typach figury, urody, wieku co miało na celu podkreślenie uniwersalnego charakteru projektów. Flagowym projektem Eppram była marynarka w nowoczesnym i innowacyjnym wydaniu, która idealnie wpasowała się w najgorętsze trendy i szybko trafiła w gusta zagranicznych gwiazd. Nosiły ją między innymi Kris Jenner, Kourtney Kardashian oraz jej przyjaciółka - Addison Rae. W marynarkach Eppram można też było zobaczyć aktorkę Desirée Popper oraz modelki Lorenę Rae i Marynę Linchuk. Dlaczego odnosząca takie sukcesy i szybko rozwijająca się marka zdobywająca światowy rozgłos postanowiła zawiesić swoją działalność? 

Eppram
Fot. Gotham/GC Images/Getty Images

Powody zawieszenia działalności Eppram 

Komunikat o zawieszeniu działalności Eppram został opublikowany czwartego czerwca na profilu instagramowym marki oraz na InstaStories Maffashion: „Eppram zawiesiło obecnie działalność z uwagi na prywatne zobowiązania właścicielek. Marka zawsze działała na najwyższym poziomie, a zaangażowanie w tworzenie kolekcji było na 100%. Na chwilę obecną nie jest to możliwe. Dlatego działalność Eppram została wstrzymana. Prosimy o wyrozumiałość. Przepraszamy wszystkich klientów marki, którzy w najbliższym czasie chcieli kupić produkty Eppram. Pozdrawiamy, Julia i Lana.” Strona Eppram przestała funkcjonować, pokazuje się na niej tylko komunikat, że trwają na niej prace serwisowe. Jednak marka nie zdecydowała się na usunięcie kont na portalach społecznościowych, co może oznaczać jej powrót za jakiś czas. 

Maffashion o zawieszeniu Eppram 

Po pojawieniu się oświadczenia na Instagramie pojawiło się wiele głosów, że zawieszenie działalności jest spowodowane konfliktem między właścicielkami. Plotki okazały się jednak nieprawdą, Maffashion w wywiadzie dla Pomponik.pl wyjawiła: „Firma została faktycznie zawieszona. Wydałyśmy też z Laną oświadczenie. Jesteśmy bardzo dogadane w tej kwestii. Przez długie miesiące analizowałyśmy temat i szukałyśmy jakiegoś rozwiązania, w tym ile Lana ma zajętości ze swoimi rzeczami, ile ja mam i z dzieckiem i ze swoimi zobowiązaniami poza naszą marką Eppram. Uznałyśmy, że musimy zawiesić, bo nie jesteśmy w stanie obie oddać się na tę konkretną chwilę marce”. Dodała, że do żadnej kłótni, ani nieporozumień nie doszło i marka została zawieszona z faktu braku czasu obu właścicielek. Lana Nguen jest aktualnie pochłonięta pracą nad najnowszą kolekcją w swojej prywatnej marce, którą prowadzi od dziesięciu lat, a Julia jest pełnoetatową mamą, która musi łączyć z tym działalność w sieci. Dodatkowo aktualna sytuacja gospodarcza jest bardzo ciężka dla wszystkich przedsiębiorców na rynku odzieżowym. Maffashion podkreśla, że Eppram jest aktualnie na etapie poszukiwań inwestora i liczy na to, że niedługo marka znowu zacznie działać. 

Eppram jest przykładem niezwykłej marki, która powstała z miłości do mody i stała się światowym fenomenem. Jej projekty trafiały do zagranicznych gwiazd, pokazywały się w wielu magazynach i promowały przy tym ideę mody zrównoważonej, ponieważ wykorzystywały one tylko naturalne i wegańskie materiały. Mamy nadzieję, że marka wróci niedługo na rynek oraz zaskoczy klientów nowymi i niezwykłymi kolekcjami. Który produkt Eppram podobał Wam się najbardziej?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.