najlepiej ubrane gwiazdy na gali MET 2022  blake lively stylizacja suknia
Fot. Kevin Mazur/Getty Images
ze świata mody

Oto 3 najciekawsze stylizacje z gali MET 2022: Nie tylko Blake Lively…

Które z gwiazd wyglądały najlepiej? Co miały na sobie? Czym zaskoczyły?

Barbara Łubko 3 maja 2022 10:30
najlepiej ubrane gwiazdy na gali MET 2022  blake lively stylizacja suknia
Fot. Kevin Mazur/Getty Images

Tego, że na gali MET 2022 pojawią się gwiazdy w niesamowitych kreacjach byliśmy pewni. Tym bardziej, że motyw tegorocznej gali brzmiał: „W Ameryce: Antologia mody”, a obowiązujący dress code z założenia organizatorów miał nawiązywać do wyjątkowego czasu w historii Stanów Zjednoczonych, tzw. „Gilded Age” - epoki niewyobrażalnego bogactwa, przepychu i glamour. Wybór nie dziwi, bo serial HBO „Pozłacany wiek” („The Gilded Age”), który pokazuje życie w Nowym Jorku pod koniec XIX wieku jest tegorocznym hitem. Tak samo jak looki gwiazd z gali MET 2022. Które panie prezentowały się najlepiej? To nie był łatwy wybór, ale te trzy gwiazdy olśniły, zaskoczyły i zarazem perfekcyjnie zinterpretowały temat imprezy. Co miały na sobie Blake Lively, Kim Kardashian i Sarah Jessica Parker na gali MET 2022?

ZOBACZ TAKŻE: Temat tegorocznej Gali MET nawiązuje do wyjątkowej epoki i popularnego serialu…

Najlepsze stylizacje na gali MET 2022 - Blake Lively

Blake Lively razem z swoim mężem Ryanem Reynoldsem (on w welurowym garniturze) poprowadzili galę. Nie dziwne więc, że na czerwonym dywanie lśnili, a ich pojawienie się na gali wywołało prawdziwe szaleństwo wśród fotografów. Blake miała na sobie imponującą suknię z trenem, stworzoną przez Atelier Versace. W kreacji widać zarówno nawiązania do pełnej przepychu Gilded Age (zwróćcie uwagę zarówno na krój, jaki i połyskujące zdobienia), ale suknia kojarzy się też z… nowojorskimi drapaczami chmur! Mieniąca się smukła kreacja może kojarzyć się z wieżowcem, oświetlonym zachodzącym słońcem…

najlepiej ubrane gwiazdy na gali MET 2022 blake lively
Fot. Jamie McCarthy/Getty Images

Najlepsze stylizacje na gali MET 2022 - Kim Kardashian

Dlaczego skromny look Kim Kardashian z gali MET 2022 znalazł się w naszym zestawieniu? Właśnie dlatego! Kim zaskoczyła, a to rzadka umiejętność w świecie showbiznesu, w którym nic już nas nie zaskakuje. Kardashian miała na sobie ORYGINALNĄ suknię, w której Marilyn Monroe zaśpiewała w 1962 roku słynne „Happy Birthday” prezydentowi Johnowi F. Kennedy'emu! Suknia została wypożyczona z muzeum, a Kim miała ją na sobie dosłownie kilka minut (potem przebrała się w replikę). Wcześniej Kim musiała być na diecie - nie było możliwe, żeby dostosować suknię do figury Kim.

CZYTAJ TEŻ: Tą legendarną sukienką Marilyn Monroe uwiodła prezydenta Stanów Zjednoczonych?

najlepiej ubrane gwiazdy na gali MET 2022 kim kardashian
Fot. Gotham/Getty Images

Najlepsze stylizacje na gali MET 2022 - Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker zachwyciła nas konsekwencją - jej looki na czerwonym dywanie często nawiązują do wyjątkowej roli, którą stworzyła w słynnym serialu „Seks w wielkim mieście”. Tej stylizacji Carrie Bradshaw na pewno by się nie powstydziła!

Sarah miała na sobie suknię, nad którą pracowała wspólnie z designerem Christopherem Johnem Rogersem. Look jest hołdem dla Elizabeth Hobbs Keckley, która zapisała się w historii jako pierwsza czarnoskóra kobieta projektująca modę w Białym Domu. Była niewolnica, która w 1860 roku przeniosła się z Wirginii do Waszyngtonu, została oficjalną krawcową pierwszej damy Mary Todd Lincoln. Stylizacja Parker została uzupełniona nakryciem głowy od Phillipa Treacy'ego, którego projekty aktorka ceni od lat.

najlepiej ubrane gwiazdy na gali MET 2022 sarah jessica parker
Fot. Cindy Ord/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.