Paul Raci, Oscary 2021
Fot. Chris Pizzelo-Pool/Getty Images
OSCARY 2021

Oscary 2021! Nominowany do Oscara Paul Raci zachwycił elegancką stylizacją!

Aktor polskiego pochodzenia postawił na klasykę i ponadczasowość!

Aleksandra Frankowska 25 kwietnia 2021 23:21
Paul Raci, Oscary 2021
Fot. Chris Pizzelo-Pool/Getty Images

Jedną z pierwszych osób, które pojawiły się na czerwonym dywanie w Los Angeles podczas 93. ceremonii rozdania Oscarów 2021 był Paul Raci. Nominację do statuetki w wieku 73 lat przyniosła mu rola głuchoniemego terapeuty, weterana wojny w Wietnami w filmie Sound of Metal, w reżyserii Dariusa Mardera. Aktor ma również polskie pochodzenie, z którego jest bardzo dumny. Jego rodzice to potomkowie polskich powojennych emigrantów. Urodził się i wychował w Chicago, jednak w jego domu zawsze pamiętano o polskich tradycjach, zwłaszcza kuchni, którą zawsze pielęgnowała babcia. Rola, za którą otrzymał nominację ma bardzo wiele wspólnego z jego prywatnym życiem. Aktor bowiem wychowywał się jako słyszące dziecko swoich głuchych rodziców. Biegle włada językiem migowym, co było bardzo pomocne przy roli. Potrafił nie tylko porozumiewać się w sposób, którego oczekiwał reżyser, ale również utożsamić się wewnętrznie z postacią. Chociaż z aktorstwem Paul Raci związany jest od lat, był również żołnierzem marynarki wojennej USA. Nigdy nie spodziewał się nominacji do Oscara 2021, zwłaszcza w wieku 73 lat.

Zobacz też: Oscary 2021. Nominowany Paul Raci: „Mam polskie korzenie i jestem z nich dumny”

Paul Raci zachwycił czarną stylizacją podczas 93. ceremonii rozdania Oscarów 2021

Na gali rozdania Oscarów Paul Raci pojawił się jako jeden z pierwszych. Punktualność to z pewnością jedna z jego zalet, jak również niesamowity talent aktorski. Gwiazdor na tę okazję wybrał klasyczną i elegancką czerń, która nigdy nie wychodzi z mody. Postawił na garnitur w prążki, z dwurzędową marynarką, której klapy u góry są w odcieniu srebra. Zamiast krawata czy popularnej muchy, wybrał elegancką i rzucającą się w oczy dużą biżuteryjną agrafkę. Dopełnieniem stylizacji były czarne, lakierowane buty. Na uwagę zasługuje również jego czarny manicure oraz bransoletki z delikatnych, czarnych koralików. Jeśli uda mu się otrzymać Oscara 2021 za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Sound of Metal, z pewnością jego stylizacja zostanie zapamiętana! 

Paul Raci, Oscary 2021
Fot. Chris Pizzelo-Pool/Getty Images

Paul Raci, Oscary 2021
Fot. Chris Pizzelo-Pool/Getty Images

Paul Raci, Oscary 2021
Fot. Chris Pizzelo-Pool/Getty Images

Paul Raci, Oscary 2021
Fot. Emma McIntyre/Getty Images for ABA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.