Projekty inspirowane pracami artystycznymi

Aleksandra Frankowska 17 czerwca 2022 14:27

Dom mody McQueen z dyrektor kreatywną Sarą Burton stworzył niesamowitą kolekcję, do współpracy nad którą zaprosił aż 12 artystów. Efekt jest niesamowity! Sama Burton nie kryła zdziwienia, jak fenomenalnie zakończyła się współpraca, a sklep McQueena w Londynie przy Old Bond Street stał się galerią sztuki.

ZOBACZ TEŻ: Dziś mija 11 lat od ślubu księżnej Kate i księcia Williama

McQueen współpracuje z artystami

Efekt najnowszej współpracy przeszedł sam siebie. Saa Burton znana z celebrowania kreatywności i prawdziwego artystycznego kunsztu, tym razem do współpracy zaprosiła 12 artystów. Każdy z nich w ramach pełnej swobody artystycznej stworzył dzieło inspirowane najnowszą kolekcją McQueena.

Chciałam nawiązać nowy, twórczy dialog z kolekcją w tym sezonie i zobaczyć, jak artyści zinterpretują pracę, którą stworzyliśmy w studio -wyjaśnia Sarah Burton.

Dzieła sztuki inspirowane modą

Trzeba przyznać, że efekt jest niesamowity. Wszystkie prace artystów, jak i kreacje, które były dla nich inspiracją można zobaczyć we flagowym butiku McQueena w Londynie. Każdy twór to historia opowiedziana z perspektywy zarówno projektanta, jak i artysty. Coś niesamowitego.

CZYTAJ TEŻ: Pokaz mody: Alexander McQueen jesień-zima 2022/2023. Wielkie grzybobranie

W projekcie wzięli udział: Ann Cathrin Listopad Høibo, Beverly Semmes, Bingyi, Cristina de Middel, Ginewra van Seenus, Gangloff, Marcia Kure, Jackie Nickerson, Jennie Jieun Lee, Judas Companion, Marcela Correa, Marcia Michael.

W naszej galerii możecie zobaczyć kilka tych niesamowitych efektów. 

1/7
McQueen
Copyright @McQueen/Materiały prasowe
1/7

ANN CATHRIN NOVEMBER H√ėIBO

2/7
McQueen
Copyright @McQueen/Materiały prasowe
2/7

BINGYI

3/7
McQueen
Copyright @McQueen/Materiały prasowe
3/7

CRISTINA DE MIDDEL

4/7
McQueen
Copyright @McQueen/Materiały prasowe
4/7

HOPE GANGLOFF

5/7
McQueen
Copyright @McQueen/Materiały prasowe
5/7

JACKIE NICKERSON

6/7
McQueen
Copyright @McQueen/Materiały prasowe
6/7

JENNIE JIEUN LEE

7/7
McQueen
Copyright @McQueen/Materiały prasowe
7/7

JUDAS COMPANION

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.