British Fashion Awards 2023 gwiazdy na czerownym dywanie
Fot. Samir Hussein/Getty Images, Stephane Cardinale/Corbis/Getty Images
ze swiata mody

Niesamowite kreacje gwiazd na gali Fashion Awards 2023: Rita Ora jak dinozaur!

Zjawiskowa Jourdan Dunn i…

Redakcja VIVA! 5 grudnia 2023 16:50
British Fashion Awards 2023 gwiazdy na czerownym dywanie
Fot. Samir Hussein/Getty Images, Stephane Cardinale/Corbis/Getty Images

Ponad 3000 gości pojawiło się w poniedziałek na gali Fashion Awards 2023 w Royal Albert Hall w Londynie, aby wspólnie świętować jedno z najważniejszych modowych wydarzeń roku. Podczas imprezy odbywa się zbiórka funduszy dla British Fashion Council, organizacji non-profit promującej brytyjską branżę modową na arenie międzynarodowej. Jest to także okazja do uczczenia branży, która zatrudnia prawie 900 000 osób i wnosi do brytyjskiej gospodarki ponad 21 miliardów funtów. Jedną ze zwyciężczyń wieczoru była brytyjska projektantka Sarah Burton, która otrzymała specjalną nagrodę uznania. We wrześniu Burton ogłosiła, że ​​ustępuje ze stanowiska dyrektora kreatywnego Alexandra McQueena. Podczas swojej 27-letniej kadencji stworzyła najsłynniejszą suknię ślubną księżnej Walii. Odbierając nagrodę, złożyła hołd zmarłemu Lee Alexandrowi McQueenowi, określając go jako „największego projektanta naszego pokolenia”. Nagrodę projektanta roku otrzymał Jonathan Anderson. Uhonorowano zarówno jego twórczość pod własnym nazwiskiem, jak i w roli dyrektora kreatywnego hiszpańskiego domu mody Loewe. Valentino Garavani, założyciel domu mody Valentino, został uhonorowany nagrodą za wybitne osiągnięcia.  Fashion Awards 2023 to jednak nie tylko nagrody dla branży mody! To także swoisty pokaz mody, w którym niesamowite kreacje prezentują największe gwiazdy! Kto pojawił się na gali?

ZOBACZ TAKŻE: Kto pojawił się na gali The Fashion Awards 2022?

Fashion Awards 2023 - Rita Ora ja dinozaur!

Rita Ora pojawiła się w eleganckiej czarnej sukience z głęboko odkrytymi plecami. Nic niezwykłego? Ora zaszokowała chromowanym „grzbietem”, który zdobił jej plecy! Całość dopełnił neutralny makijaż i pozornie niedopracowana fryzura oraz chromowane paznokcie, srebrne kolczyki i metalowe bransoletki.


W filmie, który na swoim profilu na Instagramie opublikowała Ora zdradziła szczegóły pomysłu na „grzbiet dinozaura”. „W zeszłym roku, nie wiem, czy pamiętacie, zrobiliśmy trochę hałasu, bo zrobiliśmy protezę, naprawdę fajnie, na mojej twarzy. Ale tym razem stawiamy na coś większego: srebrny, chromowany grzbiet. Zakładanie zajmie około dwóch, trzech godzin”, powiedziała piosenkarka.

British Fashion Awards 2023 gwiazdy na czerownym dywanie rita ora
Fot. Stephane Cardinale/Corbis/Getty Images

Fashion Awards 2023 - Jourdan Dunn na czerwonym dywanie

33-letnia modelka zwróciła uwagę, pozując na czerwonym dywanie w czarnej siatkowej sukience. Jourdan Dunn zdecydowała się na odważny look.

British Fashion Awards 2023 gwiazdy na czerownym dywanie jourdan dunn
Fot. Samir Hussein/Getty Images

Fashion Awards 2023 - Amal Clooney, Kate Moss i Winnie Harlow

Sensacją było pojawienie się na czerwonym dywanie Amal Clooney. Wspaniała suknia Atelier Versace była ozdobiona metalowymi cekinami. Kate Moss, która bardzo rzadko pojawia się na imprezach, wystąpiła w czarnej, prostej sukni z głębokim rozcięciem. Sensacją był look Winnie Harlow - modelka postawiła na koronkową kreację.

British Fashion Awards 2023 gwiazdy na czerownym dywanie amal clooney
Fot. Gareth Cattermole/Getty Images

British Fashion Awards 2023 gwiazdy na czerownym dywanie kate moss
Fot. Dave Benett/Getty Images

British Fashion Awards 2023 gwiazdy na czerownym dywanie winnie harlow
Fot. Dominic Lipinski/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.