Czy stanie się równie popularny co naked dress?

Aleksandra Frankowska 21 listopada 2022 14:27

Były już naked dresses, czas na naked shoes. Nagie buty – co to w ogóle oznacza? To transparentne modele, które robią ostatnio absolutną furorę na wybiegach. Czy staną się równie popularne na wiosnę, jak wcześniej sukienki? W jaki sposób je nosić?

ZOBACZ TEŻ: Trendy na jesień i zimę 2022: Srebrne spodnie z Zary są hitem Internetu! Są idealne na przyjęcia świąteczne i Sylwestra!

Trendy na wiosnę 2023: naked shoes

Trend ten zauważyliśmy podczas pokazów wiosennych kolekcji. Naked shoes to buty wykonane z przezroczystego materiału PVC. Często uzupełnione są także przewiewną siateczką. Ich celem jest oczywiście pokazanie całej stopy. Niektórzy projektanci decydują się na naked shoes w określonym odcieniu, jednak prawdziwą klasyką jest całkowity brak koloru.

Naked shoes: które marki je uwielbiają?

Naked shoes pojawiły się podczas najnowszych pokazów mody z kolekcją wiosna-lato 2023 i całkowicie skradły show. To trend, który może okazać się prawdziwym hitem na najbliższy sezon. W swoich kolekcjach wykorzystały go takie domy mody, jak Valentino, Loewe, Dilary Fidikoglu, czy Bottega. Nie są to jednak zwykłe klapki z paskami, a prawdziwe dzieła sztuki. Szpilki, często z ostrymi czubkami, platformy i koturny, które idealnie uzupełniają stylizację.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trendy na jesień i zimę 2022: zrezygnuj ze zwykłych dżinsów na rzecz stylowych alternatyw

Jak nosić naked shoes wiosną 2023?

Projektanci zestawiają naked shoes właściwie z każdym stylem. Oczywiście baleriny i szpilki najlepiej komponują się z kobiecymi sukienkami. Przezroczysty materiał pozwala wydłużyć nogę i optycznie ją wyszczuplić. Są jednak i tacy, którzy naked shoes zestawiają z topornymi ubraniami, jak kurtki motocyklowe. Jedno jest pewne, aby były widoczne – konieczna jest odkryta kostka. Nosząc takie buty, koniecznie trzeba pamiętać o pedicure.

W naszej galerii znajdziecie najpiękniejsze modele naked shoes z tegorocznych pokazów. 

1/6
Valentino S23 012.jpg
Copyright @Imax Tree
1/6

Valentino

2/6
Valentino S23 051.jpg
Copyright @Imax Tree
2/6

Valentino

3/6
Loewe S23 031.jpg
Copyright @Imax Tree
3/6

 Loewe

4/6
Loewe S23 009.jpg
Copyright @Imax Tree
4/6

 Loewe

5/6
S Rocha S23 001.jpg
Copyright @Imax Tree
5/6

Simone Rocha

6/6
Findikoglu S23 001.jpg
Copyright @Imax Tree
6/6

Findikoglu

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.