najpiekniejsze-kolekcje-prezentowane-na-wirtualnym-tygodniu-mody-te-kreacje-z-haute-couture-fashion-week-trzeba-znac
Fot. Mat.prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Najpiękniejsze kolekcje prezentowane na wirtualnym Tygodniu Mody. Te kreacje z haute couture fashion week trzeba znać!

Która jest Twoją ulubioną?

Paulina Filipowicz 9 lipca 2020 20:45
najpiekniejsze-kolekcje-prezentowane-na-wirtualnym-tygodniu-mody-te-kreacje-z-haute-couture-fashion-week-trzeba-znac
Fot. Mat.prasowe

Branża mody, jak każda gałąź przemysłu, odczuła skutki pandemii. Marki musiały przemyśleć swoje dotychczasowe strategię, by przetrwać na rynku i nie stracić klientów. Mimo przeciwności, najwięksi projektanci wracają do gry i to wielkim stylu. Wirtualny Tydzień Mody haute couture trwa, a topowe domy mody prześcigają się w tworzeniu oryginalnych pokazów online i efektownych kampanii. Przyglądamy się się najciekawszym z nich i prezentujemy Wam kreacje, które obecnie podbijają wybiegi, a raczej... internet.

Najpiękniejsze kolekcje prezentowane na wirtualnym Tygodniu Mody haute couture

Chyba nikt nie wyobraża sobie tygodnia mody haute couture bez udziału francuskiego domu mody Chanel. Virginie Viard, która przejęła stery po śmierci projektanta Karla Lagerfelda, podczas tworzenia najnowszej kolekcji inspirowała się XIX-wiecznym romantyzmem. W kolekcji zachwycają tiulowe suknie, tweedowe kreacje z odkrytymi ramionami, oversizowe projekty z weluru czy asymetryczne tuniki wyszywane cekinami. Mimo, że wybiegu zabrakło, dom mody Chanel stworzył niezwykłe modowe widowisko.

Chociaż Włochy znacząco odczuły tragiczne skutki pandemii, urok tego kraju nie mija. Tęsknotę za "la dolce vita" najlepiej potrafi wyrazić włoski duet projektantów Dolce & Gabbana. Ich najnowsza kolekcja Alta Moda to podróż do Italii, hołd dla pięknego życia. Jak napisali sami projektanci: "każdy projekt ma nawiązywać do włoskiego stylu życia". Sięgające ziemi maxi sukienki z rozcięciami, zwiewne kombinezony w kwiatowe printy, balowe kreacje i wielkie kapelusze - to kwintesencja włoskich wakacji, o których wszyscy marzymy.

Viktor & Rolf w swojej kolekcji prezentowanej podczas wirtualnego tygodnia mody haute couture prezentuje całą paletę... emocji. Duet projektantów słynie z konceptualnych kolekcji, które szybko stają się viralem w sieci i na długo zapadają w sieci. Tym razem stworzyli kreacje, które mają odzwierciedlić nasze nastroje w dobie pandemii! Wśród nich nie zabrakło izolacji, smutku, złości, ale również potrzeby miłości ponad podziałami. Chcesz zobaczyć jak wyglądają emocję w postaci kreacji haute couture? Zobacz poniższe wideo.

Dom mody Dior w swojej najnowszej kolekcji także zabiera nas w podróż, ale tym razem do fikcyjnej intrygującej krainy. Wirtualne modowe show przypominało bardziej baśniowy film niż tradycyjny pokaz. Zamiast modelek, w ubraniach zaprojektowanych przez dyrektor kreatywną Marię Grazia Chiuri, pojawiły się leśne stworzenia, syreny, rusałki, zagubione księżniczki, wiedźmy czy wróżki. Nie tylko kampania, ale również kreacje są bajkowe, a chłodna i szlachetna paleta barw podkreśla nieziemskość kolekcji haute couture w wykonaniu Chiuri.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.