Moda 2023: Zmiana dyrektora kreatywnego Givenchy
Fot. Stephane Cardinale/Getty Images
ze świata mody

Moda 2023: zmiana na stanowisku dyrektora kreatywnego Givenchy

Matthew Williams odchodzi z domu mody

Wiktoria Oskroba 4 grudnia 2023 15:30
Moda 2023: Zmiana dyrektora kreatywnego Givenchy
Fot. Stephane Cardinale/Getty Images

Dom mody Givenchy poinformował o odejściu dotychczasowego dyrektora kreatywnego. Matthew Williams ma zakończyć współpracę z marką po trzech latach działalności. Ma to nastąpić 1 stycznia. Z czego wynika decyzja projektanta?

ZOBACZ TAKŻE: Święta 2023: 7 pierścionków na prezent pod choinkę

Matthew Williams kończy współpracę z Givenchy 

Kolekcja Givenchy dla kobiet i mężczyzn na Jesień 2024 ma być ostatnią stworzoną dla Givenchy przez projektanta Matthew Williamsa. Podczas pracy dla domu mody jego projekty charakteryzowały się odświeżonym spojrzeniem na dziedzictwo marki i wykorzystaniem go w nowatorski i kreatywny sposób niepozbawiony elegancji.

Nowe plany dotychczasowego dyrektora kreatywnego Givenchy

Amerykański projektant planuje skupić się rozwijaniu swojej autorskiej marki 1017 ALYX 9SM, którą założył w 2015 roku. Jej styl charakteryzuje się połączeniem futurystycznej zmysłowości z ponadczasowymi krojami i męskim akcentem. Po nawiązanej już współpracy z Nike czy luksusową marką Moncler, jesteśmy ciekawi czym niebawem może zaskoczyć nas Alyx.

CZYTAJ TEŻ: Gwiazdka 2023: albumy o modzie pod choinkę

Na ten moment dom mody Givenchy nie podał informacji, kto zastąpi Matthew Williamsa na stanowisku dyrektora kreatywnego.  

Moda 2023: Zmiana dyrektora kreatywnego Givenchy
Fot. Stephane Cardinale/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.