Zobacz jej stylizacje kiedyś i dziś!

Sabina Zięba 21 lutego 2019 20:10

Już dokładnie od 11 lat Lady Gaga jest obecna w mediach na całym świecie! To w 2008 roku wypuściła swój pierwszy singiel „Just dance”, który odniósł spektakularny sukces. Niezmiennie szokuje swoją muzyką, fryzurami i kreacjami, nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Powtarza: „Stanowię całość. Podstawą sztuki, a więc i muzyki jest prowokacja, a prowokować można tylko całą sobą”.

Lady GaGa ikoną mody

Od początku swojej muzycznej kariery uwielbiała wzbudzać wielkie kontrowersje modowymi wyborami. Najgłośniejszym z nich bez wątpienia była tzw. „mięsna sukienka”, którą wokalistka założyła w 2010 roku na galę MTV Video Music Awards. Dziś ten look, wykonany przez Franca Fernandeza, oficjalnie uznany jest za dzieło sztuki i znajduje się w amerykańskim muzeum. Sama tłumaczyła: „Jestem weganką, więc nie założyłam ubrania z mięsa tylko dla wywołania skandalu. Nie chcę obrazić nikogo, kto jest wegetarianinem lub weganem, wiadomo przecież, że jestem otwarta na wszelkie inności. Zrobiłam to, żeby walczyć o prawa tych, którzy muszą nosić mundur, ale nie mogą przyznać się, że kochają ludzi tej samej płci”.

Takie działania przyniosły efekty, ponieważ już rok później Lady Gaga na gali CFDA otrzymała statuetkę w kategorii „ikona mody”. Choć nie każdemu podobały się jej stylizacje, trzeba przyznać, że dla artystki niemożliwe nie istniało i miała odwagę pokazać się publicznie w każdym, nawet najdziwniejszym stroju. Jej kreacje zawsze były teatralne, przerysowane oraz komiczne. Co się zmieniło?

Lady GaGa zmienia styl - dlaczego?

W przeciągu ostatniego roku artystka całkowicie zrewolucjonizowała swój styl. Promując film „Narodziny gwiazdy”, w którym zagrała jedną z głównych ról, odwiedziła m. in. festiwale filmowe w Wenecji i Toronto, gdzie można było zauważyć diametralną różnicę. Każdy spodziewał się prowokacyjnych kreacji, a tymczasem Lady Gaga zaskoczyła klasycznymi, bardzo kobiecymi lookami. Od tamtej pory nieprzerwanie wybiera bardziej kobiece stylizacje.

Czy to już koniec prowokacyjnych wyborów i wokalistka całkowicie odetnie się od swojego wizerunku? Czas pokaże...  

1/8
Copyright @East News
1/8

Lady Gaga na początku kariery lubiła wzbudzać kontrowersje i podczas rozdania nagród Grammy w 2010 roku pojawiła się w kosmicznej kreacji Armani Privé. W 2019 roku zdecydowała się na skromniejszą suknię Celine.

2/8
Copyright @East News
2/8

Różnicę w stylu widać już w przeciągu jednego roku. W 2017 roku podczas rozdania nagród Grammy jej looki były jeszcze postrzegane w kategoriach kostiumów. Rok później na Festiwalu Filmowym w Toronto jednak jej czarna stylizacja zaskakiwała elegancją.

3/8
Copyright @Getty Images
3/8

Tę kreację pamiętają wszyscy. Tzw. „mięsna sukienka” to najpopularniejsza stylizacja wokalistki, uznana teraz za dzieło sztuki. Pojawiła się w niej w 2010 roku na gali MTV Video Music Awards.

4/8
Copyright @East News
4/8

Na gali Oscarów w 2014 roku pojawiła się w kreacji z błyszczącymi elementami Atelier Versace. Z kolei podczas tegorocznej uroczystej kolacji przedoscarowej zachwycała w sukni Louis Vuitton.

5/8
Copyright @East News
5/8

W ostatnim czasie pokochała niezwykle kobiece kreacje. Jej zeszłoroczna, pierzasta suknia z festiwalu filmowego w Wenecji przejdzie do historii! 

6/8
Copyright @East News
6/8

Nigdy nie bała się szokować, jak w 2016 roku na gali Grammy. Powtarzała: „Bez moich stylistów byłabym nikim”. Jednak podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w zeszłym roku zaskoczyła niezwykle dziewczęcym wydaniem. Fani w przeciągu 10 lat kariery jeszcze jej takiej nie widzieli!

7/8
Copyright @East News
7/8

Jej codzienne stylizacje również diametralnie się zmieniły. Jeszcze 9 lat temu wokalistka nawet podczas zwykłego spaceru decydowała się na kontrowersyjne looki. Teraz olśniewa, m. in. dzięki współpracy z marką Celine. To właśnie ona jako pierwsza pojawiła się z pierwszym projektem torebki Hedi Slimane'a publicznie.

8/8
Copyright @Getty Images
8/8

Myślicie, że Lady Gaga już nigdy nie zaskoczy nas prowokacyjną kreacją?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.