Makijaż królowej Letizi
Fot. Getty Images
Ze świata urody

Makijażowy trik królowej Letizii, który musisz spróbować!

Jaki jest sekret jej rozświetlonego spojrzenia 

Aleksandra Trendak 29 listopada 2022 14:30
Makijaż królowej Letizi
Fot. Getty Images

Hiszpańska królowa Letizia jest znana nie tylko z perfekcyjnych kreacji, ale także maturalnego i rozświetlonego makijażu. Wbrew pozorom królowa nie stosuje wiralowych technik makijażowych z TikToka, wręcz przeciwnie – sekret tkwi w technice, która była bardzo popularna w latach 90. Na czym polega? Jak ją odwzorować? Jakimi kosmetykami ją wykonać? 

PRZECZYTAJ O: Hiszpańska królowa Letizia w przepięknej jedwabnej kreacji

Sekret rozświetlonego spojrzenia królowej Letizi 

Błyszczące spojrzenie królowej Letizi jest niezwykle hipnotyzujące, ze względu na prosty i efektowny makijaż jaki wykonuje. Sekret tkwi w starej technice, która cieszyła się dużą popularnością w latach 90; a teraz przeżywa swój renesans. Podczas uroczystości wręczenia Nagrody Księżniczki Asturii, która odbyła się w ostatni weekend października w Oviedo, królowa miała na sobie spektakularną kreację od Caroliny Herrery oraz buty od Isabel Abdo, jednak szczególną uwagę przyciągnął piękny makijaż monarchini. Słynie ona ze swojego zamiłowania do delikatnego i naturalnego makijażu, który zawsze prezentuje się niezwykle świeżo i elegancko. Spojrzenie królowej Letizii przyciąga głównie ze względu na fakt, że królowa podkreśliła oczy w okolicach źrenic białą kredką, aby optycznie je powiększyć. Choć utarło się, że w makijażach wieczorowych powinno używać się czarnej kredki, aby zbudować efekt smokey eye lub cat eye, wielu wizażystów popularyzuje właśnie tą technikę, gdyż daje ona wrażenie, że oczy są wypoczęte i rozbudzone. Królowa Letizia wykonując swój makijaż (lub jej wizażystka) zastosowała następujące kroki: 

  • Na połowie ruchomej powieki wykonano czarną kreskę eyelinerem od zewnętrznego kącika 
  • Następnie od połowy kącika do wewnętrznego kącika poprowadzono kreskę za pomocą mocno napigmentowej, białej kredki 
  • Przejście pomiędzy białym i czarnym kolorem wyblendowano szarym kolorem, aby było ono płynne i naturalne 
  • Załamanie powieki podkreślono matowym, beżowym cieniem oraz zrezygnowano z błyszczącego cienia na powiecie ruchomej, aby nie zakrył on połyskującej kreski przy kąciku
  • Rzęsy podkręcono oraz wytuszowano, a linię wodną także obrysowaną beżową kredką do oczu 

Makijaż królowej Letizi
Fot. Getty Images

Makijaż monarchini to świetna inspiracja, którą można wprowadzać do swojej codziennej makijażowej rutyny, aby uzyskać efekt otwartego oka i rozświetlonego spojrzenia. Jeśli nie czujecie się pewnie używając eyelinera w słoiczku lub pisaku, możecie sięgnąć po czarną żelową kredkę, którą łatwiej będzie nam obrysować oko. Aby wykonać taki makijaż trzeba mieć wprawę i cierpliwość, gdyż ćwiczenia czynią mistrza. Wypróbujecie ten trik królowej Letizii?  

Makijaż królowej Letizi
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.