Lila Moss Kate Moss mn
Fot. Getty Images
Ze świata mody

Lila Moss podąża śladami swojej mamy i została twarzą kultowej marki!

Jaką sesję odtworzyła? 

Aleksandra Trendak 15 września 2022 13:30
Lila Moss Kate Moss mn
Fot. Getty Images

Kariera Lili Moss, córki supermodelki Kate Moss, rozwija się w bardzo szybkim tempie. Niedawno mogliśmy oglądać ją na pokazach Blumarine, Coperni, Miu Miu i Jacquemusa oraz wystąpiła w kilku kampaniach, między innymi Marca Jacobsa. Jej styl także jest warty naśladowania, ponieważ bardzo często inspiruje się stylem matki, która w latach 90. była jedną z najbardziej topowych modelek. Właśnie jeden z jej najbardziej ikonicznych momentów córka postanowiła odtworzyć w najnowszej kampanii Calvina Kleina, której twarzą została. Jaką sesją inspirowała się?  

ZOBACZ TEŻ: Kate Moss rusza z własną marką!

Lila Moss w najnowszej kampanii Marca Jacobsa 

W 2022 roku mija dokładnie 30 lat od kultowej, czarno-białej sesji do kampanii Calvina Kleina, w której wstąpiła Kate Moss i wyznaczyła nią zupełnie nową ścieżkę w fotografii i modelingu. Pokazała, że surowe zdjęcia, na których ma tylko dżinsy z paskiem mogą być najlepszą formą reklamy marki i najlepiej oddawać jej estetykę. Tamta sesja stała się później inspiracją dla takich artystów jak Davide Sorrenti lub modelek, między innymi Jamie King jest znana z zamiłowania to zdjęć tego typu. Również córka modelki, Lila Moss postanowiła zainspirować się mamą i wraz z marką odtworzyć ikoniczne ujęcia, aby pokazać, jak czas płynie i zamiana pokoleń jest naturalna i piękna. Na czarno-białych zdjęciach wykonanych przez Alasdaira McLellana, młoda Moss ma na sobie klasyczny tank top, dżinsy z niskim stanem i wystające z nich majtki z charakterystyczną białą gumką. Druga stylizacja wykorzystana w czasie sesji składa się z czarnych spodni, stanika i przezroczystej bluzy w tym samym odcieniu. Lila świetnie oddała młodzieńczy charakter, którym emanowała sesja wykonana przez jej matkę w 1992 roku, czym samym pokazała, że można wejść w buty znanej mamy modelki i sprawdzić się tak samo dobrze (albo nawet lepiej) jak ona. 

Kate Moss kampania Calvina Kleina dwadzieścia lat temu była przepustką do świata mody. Czy tak samo będzie dla Lili? Zdecydowanie tak, zwłaszcza że dziewczyna prężnie działa w modelingu i młodym wieku występuje już na pokazach wielu prestiżowych marek, a jej kariera nabiera coraz szybszego tempa. Lila Moss fantastycznie kontynuuje dzieło, które zapoczątkowała jej matka i niezwykle się rozwija. Jak oceniacie jej udział w kampanii Calvin Klein?  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.