Ta aukcja to prawdziwa gratka dla fanów kultowych filmów!

Sabina Zięba 10 sierpnia 2018 11:00

Już 20 września tego roku na licytacji magazynu Prop Store w Waterloo w Londynie zostanie sprzedanych ponad 600 pamiątek filmowych i telewizyjnych o łącznej wartości ponad 4,6 miliona dolarów! Wśród rzadkich i kultowych przedmiotów, największym zainteresowaniem cieszą się akcesoria wykorzystane podczas filmów, w których grał nie kto inny, a sam Harrison Ford.

Pierwszym z nich jest kapelusz, w którym w 1981 roku Indiana Jones wędrował po egipskiej pustyni w poszukiwaniu zaginionej Arki. To własnie ten film był jedną z najpopularniejszych produkcji w czasach PRL-u i łącznie zarobił na całym świecie 384 miliony dolarów, wobec zaledwie 20 mln kosztów produkcji. Szacuje się, że zawsze towarzysząca archeologowi czapka zostanie sprzedana za około 400 dolarów.

O zawrót głowy przyprawia jednak prawdopodobna cena drugiego z akcesoriów, które przyciąga najwięcej uwagi z całej aukcji. Jest to kurtka z 1980 roku, stworzona przez nagrodzonego Oscarem projektanta kostiumów, Johna Mollo. To w niej w międzygalaktycznym świecie Han Solo latał w Imperium Kontratakuje. Jest wykonana z mieszanki wełny i bawełny z poliestrową podszewką, a możliwe, że cena za nią wyniesie nawet 1,3 miliona dolarów!

Co ciekawe, aukcja będzie transmitowana na żywo przez Internet, aby umożliwić wszystkim śledzenie licytacji. Dla fanów odbędzie się również darmowa wystawa sprzedawanych później artefaktów kinematograficznych, rozpoczynająca się w czwartek, 6 września w londyńskim BFI IMAX i obejmie ponad 270 rzeczy z nadchodzącej aukcji.  

1/5
Copyright @East News
1/5

Kapelusz Indiany Jonesa, który będzie można nabyć na aukcji za około 400 dolarów.

2/5
Copyright @East News
2/5

Harrison Ford w 1981 roku w filmie „Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki”.

3/5
Copyright @East News
3/5

Kurtka Hana Solo, którą będzie można kupić za ponad milion dolarów.

4/5
Copyright @East News
4/5

Harrison Ford w filmie „Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje”.

5/5
Copyright @East News
5/5

Była to ulubiona kurtka odgrywanego przez niego bohatera.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?