Seriale o Gucci, Dom Gucci mn
Fot. mat. pras.
O TYM SIĘ MÓWI

Nie tylko „Dom Gucci”. Powstaną dwa kolejne seriale o słynnej włoskiej rodzinie

Rodzina Gucci znowu na ekranie. Jak na to zareagują?

Oscar Dąbkowski 10 lutego 2022 19:29
Seriale o Gucci, Dom Gucci mn
Fot. mat. pras.

To było do przewidzenia. Po światowym sukcesie filmu Ridleya Scotta „Dom Gucci”, kolejny dom produkcyjny zainteresował się historią słynnego włoskiego rodu. Tym razem na kanwie życia założycieli domu mody Gucci i ich najbliższych postaną dwa seriale: dokumentalny i fabularny. Oba wyprodukuje brytyjskie Sky Studios i oba będą ukażą historię zarówno rodu, jak i samej marki od samego jej założenia. Co jednak niezwykle ciekawe w tym kontekście to fakt, że przy obu produkcjach będzie współpracowała rodzina Gucci. To o tyle internujące, że przecież spadkobiercy słynnego włoskiego rodu potępili i otwarcie skrytykowali fabularną produkcję Scotta zarzucając jej bazowanie na nieprawdziwych faktach i przeinaczeniach.

ZOBACZ: Szalone życie Patrizii Reggiani. Kim tak naprawdę była Czarna Wdowa domu mody Gucci?

Dwa nowe seriale o rodzinie Gucci

Premiery obu seriali (ich tytułów póki co nie nie ujawniono) planowane są dopiero na 2023 rok. Jak zapowiadają producenci ze Sky Studios, „serial dokumentalny jest w fazie przygotowań, serial fabularny zaś w fazie rozwoju.” I choć za produkcję obu formatów odpowiadają Brytyjczycy, to jednak do prac nad nimi planują zaangażować międzynarodowe nazwiska. Oba seriale mają fokusować się na historii imperium Gucci, od samych jego początków. Produkcje ukażą nie tylko historię morderstwa Maurizia Gucciego zleconego przez jego byłą żonę Patrizię Reggiani (w filmie Scotta w tej roli Lady Gaga), lecz także to, jak zarządzany przez niego dom mody radził sobie przed, jak i po jego śmierci.

Aldo Gucci, 1977
Fot. John Minihan/Evening Standard/Getty Images

Aldo Gucci podczas otwarcia butiku marki na Bond Street w Londynie w 1977 roku

A jaki pomysł na oba serial ma ich szefostwo ze Sky Studios?

Ta rodzinna epopeja zacznie się od historii dżentelmena, który mieszkał we Florencji i stworzył torebki z bambusowymi rączkami. Oryginalnie był to przypadkowy projekt, który na zawsze zapisał się w historii i zaprowadził markę Gucci aż do Stanów Zjednoczonych – tak o planowych produkcjach mówi Nil Hartmann, wiceprezes Sky Studios na Niemcy i Włochy.

Producenci ze Sky Studios podkreślają, że zależy im na wysoce możliwej autentyczności opowieści przeniesionej na ekran. Dlatego też zaprosili do współpracy żyjących członków rodziny Gucci i poprosili ich o udział w każdym kolejnym etapie produkcji.

CZYTAJ TEŻ: Dom Gucci: wszystko, co musisz wiedzieć o nowym filmie Ridleya Scotta z Lady Gagą w roli głównej

Rodzina Gucci na pokładzie

Do projektu jako pierwszy zaangażuje się Giorgio Gucci, który obejmie funkcję producenta wykonawczego obu seriali. Do współpracy zaproszono także Alessandro Gucciego i Guccio Gucciego Jr., którzy otwarcie i krytycznie komentowali film Ridleya Scotta „Dom Gucci”. Obaj, tak samo zresztą jak Patricia Gucci, twierdzili, że w filmie Scotta nie wzięto pod uwagę ich spojrzenia na rodzinną historię. Członkowie włoskiego rodu zarzucili amerykańskiej produkcjo brak obiektywizmu i posiłkowanie się poszlakami i półprawdami, które miały na celu jedynie uatrakcyjnienie przekazu filmu i dodanie mu sensacyjności. Wszystko wskazuje jednak na to, że w przypadku dwóch nowych seriali takiego problemu nie będzie. W końcu udział spadkobierców Albo Gucciego gwarantuje, że historia rodu zostanie opowiedziana zgodnie z ich interesem. Przynajmniej tym razem. 

Patrizia Gucci, 2015
Fot. Laura Lezza/Getty Images

Patrica Gucci, 2015 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.