Drugi dzień Festiwalu Filmowego w Cannes 2024
Fot. Marc Piasecki/FilmMagic/Mike Marsland/Samir Hussein/WireImage/Lionel Hahn/Getty Images
o tym się mówi!

Te stylizacje królowały drugiego dnia Festiwalu Filmowego w Cannes 2024!

Zamknęła go obiecująca premiera „Dziewczyny z igłą” Magnusa von Horna

Wiktoria Oskroba 16 maja 2024 20:04
Drugi dzień Festiwalu Filmowego w Cannes 2024
Fot. Marc Piasecki/FilmMagic/Mike Marsland/Samir Hussein/WireImage/Lionel Hahn/Getty Images

Lazurowe wybrzeże co roku przyciąga nie tylko miłośników kinematografii, ale także wyrafinowanej mody. Drugi dzień 77. Festiwalu Filmowego w Cannes zdecydowanie nikogo nie pozostawił obojętnym. Na czerwonym dywanie brylowały znane osobistości w wykwintnych kreacjach, a na ekranie pojawiła się polska produkcja, która zebrała bardzo przychylne recenzje!

ZOBACZ TAKŻE: Doda w prowokacyjnej stylizacji „na lolitkę”, Roxi Węgiel z odważnymi wycięciami. Zobaczcie, jak wyglądały gwiazdy na konferencji prasowej Polsat Hit Festiwal 2024!

Cannes 2024: polski film zawalczy o nagrodę

Drugiego dnia festiwalu zaprezentowano film produkcji duńsko-polsko-szwedzkiej, którego producentem jest Mariusz Włodarski. „Dziewczyna z igłą” to jedyny film na tegorocznej edycji z polskim rodowodem. Jego reżyser, Magnus von Horn posiada polskie obywatelstwo i jest wykładowcą Szkoły Filmowej w Łodzi. 

Fabuła filmu sięga okresu I wojny światowej i opowiada historię młodej Dunki, pracownicy fabryki, która usiłuje przetrwać w obliczu trudnej sytuacji życiowej, ciąży i samotności. Chcąc zapewnić byt swojemu dziecku w domu adopcyjnym, dokonuje makabrycznego odkrycia. 

Produkcja zebrała bardzo pozytywne recenzje, co wskazuje na to, że ma ona duże szansę, by powalczyć o nagrodę „Złotej Palmy”. O wynikach dowiemy się 25 maja!

Kreacje z czerwonego dywanu drugiego dnia Festiwalu Filmowego w Cannes

Oprócz głośnej premiery polskiej produkcji, tego dnia na wydarzeniu mieliśmy okazję podziwiać wiele niezwykłych kreacji. Na czerwonym dywanie szczególnie wyróżniła się Anya Taylor-Joy oraz supermodelka Naomi Campbell. Jakie stylizacje miały na sobie?

Naomi Campbell w archiwalnej kreacji od Chanel  

Supermodelka zabłysła tego dnia w niecodziennej sukni. Cekinowa kreacja z pasiastymi prześwitami to projekt Karla Lagerfelda z kolekcji haute couture Chanel. Tę samą Naomi Campbell nosiła w 1996 roku! Trzeba przyznać, że kreacja wygląda bardzo ponadczasowo i niezmiennie zwraca uwagę oryginalnością!

Naomi Campbell

Drugi dzień Festiwalu Filmowego w Cannes 2024
Fot. Lionel Hahn/Getty Images

CZYTAJ TEŻ: Cannes 2024: Oto najpiękniejsze kreacje z otwarcia 77. Festiwalu Filmowego w Cannes

Drugi dzień Festiwalu Filmowego w Cannes: Anya Taylor-Joy jak nimfa

Na czerwonym dywanie brylowała także gwiazda najnowszej części Mad Max. Jej subtelną, baśniową urodę znakomicie podkreśliła złocista suknia w stylu księżniczki od Dior. Do tego Anya Taylor-Joy dobrała diamentowy naszyjnik i kolczyki od Tiffany & Co.

Anya Taylor-Joy

Drugi dzień Festiwalu Filmowego w Cannes 2024
Fot. Mike Marsland/WireImage

Która stylizacja najbardziej Was zachwyciła drugiego dnia Festiwalu Filmowego w Cannes 2024?  

Maeva Coucke

Drugi dzień Festiwalu Filmowego w Cannes 2024
Fot. Samir Hussein/WireImage

Iris Mittenaere

Drugi dzień Festiwalu Filmowego w Cannes 2024
Fot. Dominique Charriau/WireImage

 Greta Gerwig

Drugi dzień Festiwalu Filmowego w Cannes 2024
Fot. Marc Piasecki/FilmMagic

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.