Królowa Letizia mn
Fot. Getty Images
Ze świata mody

Królewska zamiana stylu! Królowa Letizia w sukience... swojej córki!

Królowa postanowiła zainspirować stylem młodego pokolenia i pożyczyć sukienkę od Eleonory 

Aleksandra Trendak 1 sierpnia 2022 16:30
Królowa Letizia mn
Fot. Getty Images

Hiszpańska królowa Letizia wystąpiła ostatnio na spotkaniu w siedzibie hiszpańskiego Komitetu UNICEF w idealnym letnim zestawie – wzorzystej szmizjerce z podwiniętymi rękawami i brązowymi koturnami. Stylizacja te była wyjątkowa przez fakt, że wcześniej ta sukienka należała do jej córki Eleonory! Gdzie można kupić taką sukienkę? Gdzie księżniczka Elenor miała wcześniej na sobie tę sukienkę? Kiedy jeszcze królowa decydowała się na “recycling” starych stylizacji?  

PRZECZYTAJ O: Królowa Letizia w najmodniejszej kreacji tego lata!

Królowa Letizia pożyczyła sukienkę od księżniczki Elenor 

Królowa Letizia w czasie spotkania w siedzibie hiszpańskiego Komitetu UNICEF zaprezentowała się w ślicznej szmizjerce w wyraźny, czerwony wzór oraz w klasycznych brązowych koturnach. Co ciekawe, ta stylizacja wygląda bardzo znajomo, ponieważ zaledwie miesiąc temu szesnastoletnia spadkobierczyni hiszpańskiego tronu, księżniczka Elenor miała na sobie dokładnie taką samą sukienkę podczas rodzinnego wyjścia na przedstawienie Marii Pages w Teatros de El Canal. Choć ani księżniczka, ani królowa nie potwierdziły, że pożyczają od siebie ubrania, pewne jest, że sukienka pochodzi ze sklepu Dándary i kosztuje około 39 euro (około 185 złotych). 

Królowa Letizia
Fot. Getty Images
Królowa Letizia i córki
Fot. Getty Images

Zamiłowanie królowej Letizii do recyclingu 

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której królowa Letizia prezentuje się w tej samej stylizacji, którą kiedyś już miała na sobie, albo ktoś z jej rodziny. W zeszłym roku królowa zaprezentowała się w różowej sukience w kwiatowy wzór, która wcześniej należała do jej teściowej - królowej Zofii. Żona byłego królowa Juana Carlosa miała na sobie ten strój 41 lat wcześniej, podczas oficjalnej wizyty w Rzymie. 

Królowa Zofia
Fot. Getty Images

Królowa Letizia
Fot. Getty Images

Na początku tego roku królowa Letizia tchnęła nowe życie również w inny strój z królewskiej szafy swojej teściowej, mianowicie w sukienkę od Valentino, która charakteryzowała się zieloną spódnicą i kwiecistą bluzką z przezroczystymi, długimi rękawami, którą królowa Zofia miała na sobie w czasie wizyty w Niemczech w 1977 roku. 

Coraz więcej monarchiń decyduje się na ponowne nakładanie swoich starych ubrań lub pożyczanie ich od swoich mam lub nawet córek. Ostatnio mogliśmy zobaczyć mamę księżnej KateCarole Middleton, w kreacji, którą wcześniej miała na sobie jej córka. Pokazuje to, że monarchinie z całego świata martwią się stanem planety i pragną w ten sposób zasygnalizować, że nie trzeba kupować nowych ubrań na każdą okazję, tylko warto wykorzystać te, które już ma się w szafie. Warto wziąć przykład z królowej Letizii i czasami zajrzeć do szafy swojej córki i zobaczyć jakie ciekawe ubrania można tam znaleźć! Pożyczacie kreacje od swoich mam lub córek?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.