Kate Middleton
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Kate Middleton w czarnej stylizacji upamiętnia rocznicę śmierci Alexandra McQueena

To piękny gest księżnej

Paulina Filipowicz 12 lutego 2020 15:00
Kate Middleton
Fot. Getty Images

Kate Middleton niewątpliwie jest prawdziwą ikoną stylu, a jej modowe wybory stają się inspiracją dla kobiet na całym świecie. Księżna dobiera stylizacje, które są eleganckie, klasyczne, ale również zgodne z obowiązującymi trendami. Ceni sobie ubrania od wielkich projektantów, lecz często pojawia się w zestawach z sieciówek. Jest styl to połączenie prostoty i elegancji, dlatego jest idealnym przykładem tego, jak stosownie ubrać się w każdej sytuacji. Wśród ulubionych marek Kate Middleton specjalne miejsce zajmuje Alexander McQueen. Żona księcia Williama postanowiła oddać hołd projektantowi w 10. rocznicę jego śmierci. 11 lutego 2010 roku świat mody pożegnał wielkiego wizjonera, który zasłynął w branży, jako jeden z najsłynniejszych projektantów w historii. Księżna Kate swoją stylizacją postanowiła upamiętnić twórczość McQueena.

Kate Middleton w stylizacji domu mody Alexander McQueen

Kate i William towarzyszyli Księciu Karolowi i księżnej Camilli podczas odwiedzin w nowym Centrum Obrony Rehabilitacji Medycznej w Loughborough. Dzień wizyty królewskiej rodziny w ośrodku, przypadł na 10. rocznicę śmierci Alexandra McQueena. Księżna Kate, jak na ikonę stylu przystało, upamiętniła jego twórczość swoją stylizacją. Żona Williama założyła czarną spódnicę midi oraz kurtkę w militarnym stylu z ozdobnymi guzikami, z kolekcji domu mody Alexander McQueen na sezon Pre-Fall '17. Torebka księżnej to również dzieło brytyjskiej marki, a dokładnie jest to model Wicca, który Kate zakładała już wielokrotnie w przeszłości.

Kate Middleton
Fot. Getty Images

Księżna jest oddana marce, Alexander McQueen, którą po śmierci projektanta zarządza dyrektor kreatywna Sarah Burton. Kate współpracowała z projektantką m.in. nad szytą na miarę koronkową suknią ślubną, której wartość wyniosła 250 tysięcy funtów. Swoje emocjonalne powiązanie z marką Kate kontynuuje zakładając ubrania z metką McQueen na oficjalne wydarzenia. Ostatnio mogliśmy podziwiać ją w biało-złotej sukni marki podczas rozdania nagród BAFTA. Jak się okazuję, tylko w 2019 roku Kate publicznie wystąpiła w stylizacjach od McQueena aż 17 razy! Trzeba przyznać, że hołd księżnej to piękny gest upamiętniający wielkiego brytyjskiego projektanta.  

Kate Middleton
Fot. Getty Images

Kate Middleton
Fot. Getty Images

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today The Prince of Wales and The Duchess of Cornwall, together with The Duke and Duchess of Cambridge visited the Defence Medical Rehabilitation Centre, to meet patients and staff. DMRC Stanford Hall rehabilitates some of the most seriously injured members of the British Armed Forces, whilst also helping to return those who have been injured in the course of training to work. Facilities at the centre includes gyms, swimming and hydrotherapy pools, alongside social spaces and places for relaxation. DMRC Stanford Hall is part of the Defence and National Rehabilitation Centre (DNRC) programme, which was spearheaded by the late Duke of Westminster to provide 21st century clinical rehabilitation for the Armed Forces and the Nation on the Stanford Hall estate — In 2018 The Duke of Cambridge attended a special ceremony as the Defence facility was handed over to the nation by the current The Duke of Westminster. Photos © PA

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.