Kanye West Balenciaga
Fot. Edward Berthelot/GC Images
ze świata mody

Kanye West skończony w świecie mody? Balenciaga rezygnuje z współpracy z artystą

Rapera pogrążyły antysemickie posty i inne kontrowersyjne komentarze!

Redakcja VIVA! 24 października 2022 17:30
Kanye West Balenciaga
Fot. Edward Berthelot/GC Images

Jedna z najgorętszych marek modowych, która od lat współpracowała z raperem Kanye Westem, a także jego, byłą już żoną, Kim Kardashian, odcina się od rapera. Powód? Seria antysemickich postów i innych kontrowersyjnych komentarzy Westa: „Balenciaga nie ma już żadnych relacji ani żadnych planów dotyczących przyszłych projektów związanych z tym artystą" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy Kering, będącej właścicielem Balenciagi.

ZOBACZ TAKŻE: Najnowsza kampania Balenciaga na jesień 2022 zwraca uwagę na postępujące zmiany klimatu

Balenciaga kończy współpracę z Kanye Westem!

West, który niedawno zmienił swoje imię na Ye, od lat cieszył się zaufaniem Demny Gvasali, dyrektora kreatywnego Balenciagi. Zresztą dopiero co otwierał pokaz marki na wiosnę 2023. To właśnie podczas Paryskiego Tygodnia Mody West pojawił się w kontrowersyjnej koszulce z napisem „White Lives Matter”. Nie tylko Balenciaga rezygnuje ze współpracy z Kanye. Marka Gap podjęła prawdopodobnie taką samą decyzję. Gap w czerwcu 2020 roku ogłosił 10-letnią umowę z Ye dla marki Yeezy Gap. Jednak parę tygodni temu West ogłosił, że kończy współpracę z Gapem z powodu „znacznego braku zgodności”. Czy była to jego decyzja? Czy raczej marki? Podobno w wewnętrznym e-mailu firmy, Mark Breitbard, prezes i dyrektor generalny Gap Brand, napisał, że zdecydował się „zlikwidować partnerstwo”, ponieważ ich „wizja nie jest wyrównana”. Kolejną marką, która ogłosiła, że dokona przeglądu partnerstwa z Westem jest Adidas.

Na zachowania Westa reaguje też… Twitter i Instagram! Konta artysty zostały ograniczone na początku tego miesiąca za naruszenie zasad dotyczących postów zawierających treści antysemickie. Czy to koniec modowej kariery amerykańskiego rapera? 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?