Balenciaga mn
Fot. UNSPLASH
Ze świata mody

Balenciaga wchodzi na rynek odsprzedaży

Na czym polega nowy program “Pre-Loved Goods”?

Aleksandra Trendak 30 września 2022 17:30
Balenciaga mn
Fot. UNSPLASH

Dążenie do zrównoważonego rozwoju i ograniczenie masowej konsumpcji to jeden z najważniejszych tematów w świecie mody aktualnie. Coraz więcej marek luksusowych stara się rozszerzać swoje praktyki i podwaja swoje wysiłki, aby dążyć do ograniczenia wpływu ich działalności na środowisko. Także Balenciaga postanowiła uruchomić własny program odsprzedaży “Pre-Loved Goods”. Na czym polega? Jakie jeszcze marki mają tego typu rozwiązania? Gdzie można skorzystać z tego programu? 

ZOBACZ TEŻ: Najnowsza kampania Balenciaga na jesień 2022 zwraca uwagę na postępujące zmiany klimatu

Nowy program odsprzedaży Balenciaga 

Balenciaga podobnie jak marka Mr Porter, Net-a-porter i Gianni rozpoczęła współpracę z platformą white label Reflaunt, której inwestorem jest dyrektor generalny domu mody Balenciaga – Cedric Charbit. W ramach tej nowej inicjatywy można odsprzedać produkty z oryginalnym logo marki za pomocą kilku kliknięć. Dzięki “Pre-Loved Goods” klienci, którzy chcą odsprzedać swoje stare ubrania marki, mogą zostawić produkty w wybranych butikach Balenciaga lub bezpłatnie zamówić kuriera do domu. Są one następnie wysyłane do Reflaunt, gdzie przechodzą dokładny proces dokumentacji, który obejmuje uwierzytelnianie i wycenę. Aby zwiększyć atrakcyjność produktu i zachęcić, każde przesłane lub przekazane ubranie będzie profesjonalnie sfotografowane przez przedstawicieli marki. Po sprzedaży otrzymuje się wynagrodzenie w postaci pieniężnej lub kuponu do wykorzystania w wybranym butiku Balenciaga. Wyjątkowe jest to, że wartość kuponu będzie 20% wyższa niż w przypadku wpłaty środków na konto, ponieważ marce zależy na promowaniu idei zamkniętego obiegu. 

Balenciaga ocenia współpracę z Refaunt bardzo pozytywnie, gdyż chce być częścią szerszej misji i dożyć do polityki “pełnej równowagi klimatycznej”. W tym celu zachęca do ograniczania konsumpcji, ponownego używania i recyclingu, czyli do stosowania słynnej zasady “reduce, reuse, recycle”. Aktualnie z programu można skorzystać na terenie Stanów Zjednoczonych, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii i Singapuru. Jest to kolejny krok marki w stronę rozpowszechniania i edukowania na temat klimatu, co pokazywała między innymi najnowsza kampania marki, w której udział wzięła między innymi Kim Kardashian. Jak oceniacie program “Pre-Loved Goods”?  

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?