W czym tkwi sekret jej stylu?

Paulina Filipowicz 5 listopada 2019 15:37

Tilda Swinton obchodzi dziś 59. urodziny! Aktorka urodziła się 5 listopada 1960 roku w Londynie, ale dzieciństwo spędziła na pograniczu Anglii i Szkocji – w zamku Berwickshire. Historię rodu Swinton tworzyło grono wybitnych osób. Prababka Tildy była słynną wokalistką, a ojciec kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. Od Tildy oczekiwano, że wpisze się w szlachecki schemat idealnej rodziny. Ukończyła Uniwersyt w Cambridge, gdzie uzyskała dyplomy z socjologii i literatury angielskiej. W tym czasie próbowała również swoich sił w teatrze. Jej kariera aktorska nabrała tempa, gdy poznała wyjątkowego reżysera Dereka Jarmana, który szybko stał się jej przyjacielem i mentorem. Zadebiutowała w jego filmie Caravaggio, a następnie w produkcjach Edward II, Ostatni Anglicy, czy Blue. Znana z ról w filmach Jima Jarmuscha oraz Wesa Andersona, laureatka Oscara i nagrody BAFTA za rolę drugoplanową w filmie Michael Clayton. Mówi się o niej, że jest „muzą dwuznaczności, hermafrodytycznym talentem" oraz modową inspiracją dla tysięcy fanów jej wyjątkowej urody. Z okazji urodzin aktorki, przyglądamy się jej najlepszym stylizacjom. Poznajcie sekrety stylu Tildy!  

1/8
Tilda Swinton
Copyright @Getty Images
1/8

Przypominająca połączenie greckiej bogini z mistyczną istotą nie potrzebuje kreacji z tysiącami detali, by wyglądać zjawiskowo. Dlatego na czerwonym dywanie stawia na prosty krój, ale mocny kolor.

2/8
Tilda Swinton
Copyright @Getty Images
2/8

Aktorka uwielbia klasyczne garnitury. Na uroczystej gali częściej niż w sukience można ją spotkać w garniturze od Lanvin, Jil Sander czy Schiaparelli.

3/8
Tilda Swinton 2019
Copyright @Getty Images
3/8

Równie często na czerwonym dywanie pokazuje się w sukienkach do ziemi, jak i w spodniach. Obie wersje podkreślają jej oryginalną urodę i wzorcową sylwetkę.

4/8
Tilda Swinton 2019
Copyright @Getty Images
4/8

Aktorka nigdy nie bała się odważnych ról ani stylizacji. Na czerwonym dywanie lubi eksperymentować, na zdjęciu w krzykliwym zestawie domu mody Schiaparelli.

5/8
Tilda Swinton 2019
Copyright @East News
5/8

Choć Tilda Swinton jest wielką gwiazdą, zawsze trzymała się na uboczu Hollywood. Niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym. Jest skromna zarówno w stylu, jak i w relacjach z ludźmi.

6/8
Tilda Swinton 2019
Copyright @Getty Images
6/8

Biała koszula i czarna spódnica? Nawet klasyka w jej wydaniu wygląda zjawiskowo!

7/8
Tilda Swinton 2019
Copyright @Getty Images
7/8

Aktorka jest muzą nie tylko reżyserów, ale także wielkich projektantów. Z Karlem Lagerfeldem łączyła ją przyjaźń w życiu prywatnym i zawodowym.

8/8
Tilda Swinton 2019
Copyright @East News
8/8

Jej styl zachwyca projektantów, osobowości świata filmu, mody i kultury. Jest elegancka i stylowa, a przede wszystkim konsekwentna. Tilda jest tylko jedna!

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.