Diana, Kristen Stewart
Fot. Youtube/ Hulton Royals Collection
O tym się mówi!

Premiera filmu "Spencer"! Stylizacje Kristen Stewart niemal identyczne jak u księżnej Diany!

Niezwykłe podobieństwo aktorki i Królowej Ludzkich Serc!

Aleksandra Frankowska 5 listopada 2021 11:27
Diana, Kristen Stewart
Fot. Youtube/ Hulton Royals Collection

To już dziś! Wyczekiwana premiera filmu Pablo Larraina pt. "Spencer", na który czeka cały świat. W rolę główną wcieliła się Kristen Stewart, która - jak sama przyznała - przed angażem niewiele wiedziała o samej Dianie i rodzinie królewskiej. Teraz mówi się, że za rolę Lady Di, Stewart ma ogromne szanse na Oscara. Z niecierpliwością wyczekujemy więc wieczora i dzisiejszej premiery, a tymczasem zwróciliśmy uwagę na stylizacje, które można zobaczyć na filmowym zwiastunie. Wiele z nich inspirowanych jest prawdziwymi strojami księżnej Diany, które miała na sobie podczas niezwykle ważnych wydarzeń. 

CZYTAJ TEŻ: Grób księżnej Diany jest kompletnie zaniedbany?! Te zdjęcia mówią same za siebie

"Spencer" - premiera filmu już 5 listopada 2021

Oficjalna premiera filmu pt. "Spencer" z Kristen Stewart w roli głównej ma miejsce już dziś. Fani księżnej z całego świata będą mogli zobaczyć zupełnie nową odsłonę jej z pozoru bajecznego, jednak w rzeczywistości tragicznego życia. Fabuła filmu to okres związku Diany i Karola, a więc od momentu ślubu, aż do tragicznego finału. W rolę księcia Karola wcielił się Jack Farhing. Zamknięta premiera filmu miała miejsce podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie Kristen Stewart pokazała się w stylizacji od Chanel z kolekcji haute couture. Wówczas wszyscy patrzyli tylko na nią!

Stylizacje z filmu inspirowane prawdziwymi kreacjami Diany

Nie da się ukryć, że po obejrzeniu zwiastunu filmu, odbiorca rozpoznaje nie tylko smutną historię Królowej Ludzkich Serc, ale również charakterystyczny dla niej styl. Zwróciliśmy uwagę na kilka zapożyczeń z prawdziwego życia Diany, które zgrabnie wykorzystane zostały w filmie. W tych scenach Kristen Steward wygląda jeszcze bardziej podobnie do samej Lady Di!

Czerwono-czarna stylizacja ze świąt Bożego Narodzenia

Diana, Kristen Stewart
Fot. Youtube/ Hulton Royals Collection

Był rok 1993, kiedy księżna Diana wraz z brytyjską rodziną królewską świętowała w Sandringham Boże Narodzenie. Łudząco podobna, czerwono-czarna stylizacja sprawia, że możemy przenieść się właśnie do tamtego okresu. Charakterystyczny czerwony płaszcz oraz czarny kapelusz, to cała Diana. Królowa Ludzkich Serc uwielbiała nakrycia głowy, które perfekcyjnie dopasowywała do różnych okazji i strojów. W filmie Kristen Stewart ma na sobie zestaw vintage od Chanel, pochodzący z kolekcji jesień/zima 1988-1989.

Marynarki w kratę

Diana uwielbiała bawić się modą. Lansowała trendy, przekraczała granice. Uwielbiała również kraciaste marynarki, co wykorzystane zostało w filmie. Chociaż nie do końca wiemy, w jakiej scenie użyto inspiracji strojem Diany, możemy uplasować ją w czasie. Żona księcia Karola miała na sobie kraciastą marynarkę podczas wizyty w Portsmouth w 1989.

ZOBACZ TEŻ: Seks w Wielkim Mieście: Carrie Bradshaw w błękitnej sukience niczym Lady Diana!

Diana, Kristen Stewart
Fot. Youtube/Julian Parker

Suknia ślubna jak z bajki

To niesamowite, jak odtworzono bajeczną suknię ślubną Lady Diany na potrzeby filmu pt. "Spencer". W rzeczywistości suknia zaprojektowana została przez duet Davida i Elizabeth Emanuel. Miała bufiaste rękawy, gorset z panelami pokrytymi antyczną koronką oraz tren długości 25 metrów. Chociaż w filmie trenu nie widać, to całość absolutnie oddaje efekt, który Diana zrobiła w sukni w dniu swojego ślubu z księciem Karolem.

Diana, Kristen Stewart
Fot. Youtube/Terry Fincher

Inspiracje zagranicznymi podróżami Diany

W 1992 roku Diana wzięła udział w podróży do Indii. Tam, w New Dehli zaprezentowała się w niebiesko-białej garsonce. Wierząc trailerowi filmu "Spencer", to właśnie ta stylizacja była inspiracją do żółtego kompletu, który Kristen Stewart ma na sobie w jednej ze scen. Chociaż widać, że nie jest ona ubrana w nią podczas zagranicznej podróży (widzimy w tle charakterystyczną, angielską pogodę), to rzeczywiście, podobieństwo jest ogromne. 

Diana, Kristen Stewart
Fot. Youtube/Jayne Fincher

Perłowe kolczyki - wielka miłość Diany

Jedno trzeba przyznać Dianie - jej zamiłowanie do biżuterii było ogromne, chociaż najbardziej wierna była perłowym kolczykom, które styliści uwzględnili również w scenach filmu "Spencer". Perły to klejnot, który kojarz się przede wszystkim z elegancją, lojalnością, uczciwością i mądrością. 

Diana, Kristen Stewart
Fot. Youtube/Jayne Fincher

Niesamowite stylizacje Kristen Stewart inspirowane stylem księżnej Diany można obejrzeć w kinach już od 5 listopada. Z pewnością na dużym ekranie będzie można zobaczyć znacznie więcej wspólnych mianowników, które wykorzystali scenarzyści, chcąc w pełni oddać postać Diany. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.